Zderzenie ciężarówek na S8. Jedna wiozła koparkę, druga samochody osobowe. Trasa na Warszawę zablokowana

Polska
Zderzenie ciężarówek na S8. Jedna wiozła koparkę, druga samochody osobowe. Trasa na Warszawę zablokowana
WRD KPP Łódz-Wschód

Co najmniej do godz. 14 zablokowana będzie w czwartek trasa S8 w kierunku Warszawy, między węzłami Pabianice Południe i Rzgów (Łódzkie) - poinformował Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału GDDKiA. W nocy doszło tam do wypadku. Zginęła jedna osoba.

Do wypadku doszło na wysokości miejscowości Guzew. Ofiara śmiertelna to kierowca jednego z pojazdów.

 

Jedna z ciężarówek przewoziła samochody osobowe. W wyniku uderzenia kilka z nich spadło z naczepy. Na czas usuwania aut, trasa ekspresowa S8 w stronię Warszawy będzie w tym miejscu nieprzejezdna.

 

WRD KPP Łódz-Wschód

 

 

- W tej chwili przed węzłem Pabianice Południe, gdzie kierowcy zmierzający w kierunku stolicy muszą zjechać z drogi ekspresowej, tworzy się blisko dwukilometrowa kolejka samochodów - powiedział rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Zalewski wskazał, że aby uniknąć przymusowego postoju, kierowcy powinni zjeżdżać z trasy na wcześniejszym węźle - Róża (S8/S14) i kierowali się do węzła Pabianice Północ, skąd drogą krajową 71 przez Pabianice będą mogli dotrzeć do DK 91 w Rzgowie i ponownie zjechać na S8 na węźle Rzgów.

 

WRD KPP Łódz-Wschód

 

 

- Apelujemy o ostrożność, ponieważ pogarszają się warunki pogodowe, i o cierpliwość - zaznaczył.

 

PAP

dk/ml
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie