Radna PiS przebrana za anioła na spotkaniu wigilijnym w Zielonej Górze

Polska
Radna PiS przebrana za anioła na spotkaniu wigilijnym w Zielonej Górze
Twitter/Beata__Ka‏

Eleonora Szymkowiak pojawiła się na ostatniej sesji rady miasta w Zielonej Górze w stroju aniołka. Przebranie radnej PiS stało się lokalną tradycją; jednak w tym roku Szymkowiak zrezygnowała z aureoli, którą zakładała w latach poprzednich. Zdjęcia, też tradycyjnie, stały się hitem sieci społecznościowych.

Podczas sesji w zielonogórskim ratuszu zajmowano się budżetem na 2018 rok.


Obrady zakończyło spotkanie wigilijne radnych, na którym Eleonora Szymkowiak pojawiła się jako anioł. Radna w takim przebraniu od siedmiu lat uczestniczy w organizowanym przez siebie orszaku Trzech Króli w Zielonej Górze. Jak mówi, strój anioła łagodzi obyczaje. - Każdy człowiek może być aniołem, w każdym drzemie coś dobrego - powiedziała Onetowi.

 

 

Przed laty kreacje radnej, choć z anielskimi skrzydłami, były nieco bardziej "demoniczne".

 

 

Zdjęcia "aniołka-radnej PiS" udostępniali w sieci również politycy innych ugrupowań, wśród nich m.in. Krzysztof Brejza. Polityk PO zwrócił uwagę, że "aspirując do bycia aniołem warto się uśmiechnąć". Radna na wszystkich zdjęciach jest niezwykle poważna.  

 

  

 

"Gazeta Wyborcza" przypomniała, że radna Szymkowiak przed kilkoma laty zwróciła się do muzyków z Białorusi słowami: "Wyp...dalaj z tymi Ruskimi". Ale też - przyznał dziennik - w tym roku urządziła zbiórkę zabawek i słodyczy dla 500 dzieci z syryjskiego Aleppo. Paczki trafią do Syrii m.in. dzięki pomocy fundacji papieskiej.

 

Radio Zielona Góra, Onet, polsatnews.pl

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie