"Podziękowania dla szefa TAI - pilne". Zaskakujący mail ministra infrastruktury wyciekł do sieci

Polska
"Podziękowania dla szefa TAI - pilne". Zaskakujący mail ministra infrastruktury wyciekł do sieci
PAP/Jacek Bednarczyk

" (...) Za rzetelną, codzienną pracę na rzecz tego, aby polska opinia publiczna była na bieżąco informowana o inwestycjach i inicjatywach Państwa jednostki" - tak mają brzmieć podziękowania prezesów i dyrektorów spółek podległych resortowi infrastruktury i budownictwa skierowane do p.o. szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej red. Klaudiusza Pobudzina. Zalecenie wydał minister Andrzej Adamczyk.

Mail datowany jest na 19 grudnia, a rozesłał go w imieniu ministra Szymon Huptyś, rzecznik prasowy resortu infrastruktury i budownictwa. Cytujemy dosłownie:

 

"Podziękowania dla TAI - pilne. W imieniu pana ministra Andrzeja Adamczyka przekazuję prośbę przygotowanie pod podpis prezesa/dyrektora Państwa spółki/organizacji podziękowań (połączonych z życzeniami świątecznymi) skierowanych do p.o. Szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej red. Klaudiusza Pobudzina za rzetelną, codzienną pracę na rzecz tego, aby polska opinia publiczna była na bieżąco informowana o inwestycjach i inicjatywach Państwa jednostki.

 

Takie pismo powinno zostać wysłane najpóźniej w czwartek". 

 

 

Zalecenie zostało wysłane do szefów instytucji podległych ministerstwu m.in. do PKP, GDDKiA, Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej i Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.  

 

Rzecznik resortu zapytany przez wp.pl, czy mail jest prawdziwy, odpowiedział że życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia "tradycyjnie kierują do dziennikarzy także jednostki podległe i nadzorowane" przez MiB". "Podziękowania za dotychczasową współpracę i życzenia świąteczne otrzymują zarówno od MIB, jak i jednostek podległych, liczne redakcje, dzięki którym opinia publiczna dowiaduje się o prowadzonych projektach infrastrukturalnych" - wyjaśnił Szymon Huptyś. 

 

wp.pl, polsatnews.pl

nro/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie