Senator Słoń o sprawie senatora Koguta: rozpatrzenie wniosku o zgodę na areszt najwcześniej w styczniu

Polska
Senator Słoń o sprawie senatora Koguta: rozpatrzenie wniosku o zgodę na areszt najwcześniej w styczniu
PAP/Leszek Szymański

- Rozpatrzenie wniosku prokuratury o zgodę na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta możliwe będzie dopiero na pierwszym styczniowym posiedzeniu Senatu - poinformował wiceszef senackiej komisji regulaminowej Krzysztof Słoń (PiS).

Taką decyzję - zaznaczył - marszałek Senatu podjął po zapoznaniu się z tajną częścią uzasadnienia wniosku prokuratury.

 

- Marszałek po zapoznaniu się z niejawną częścią wniosku prokuratury, która znajduje się w kancelarii tajnej Senatu, zadekretuje możliwość zapoznania się z tym wnioskiem przez wszystkich senatorów - co wymaga czasu - powiedział.

 

- Dlatego zarówno posiedzenie komisji regulaminowej jak i posiedzenie Senatu poświęcone wnioskowi prokuratury w kwestii zgody na zatrzymanie i aresztowanie senatora Koguta możliwe jest dopiero na pierwszym posiedzeniu w styczniu - poinformował Słoń.

 

Zaznaczył, że złożone w środę zrzeczenie się immunitetu przez senatora Koguta jest skuteczne, zatem możliwe jest przesłuchanie go przez prokuraturę.

 

Prokuratura oprócz wniosku o uchylenie immunitetu - pociągniecie do odpowiedzialności karnej - wniosła też o zgodę na zatrzymanie senatora i areszt.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie