Ostatnia szansa na skorzystanie z programu Mieszkanie dla Młodych

Biznes
Ostatnia szansa na skorzystanie z programu Mieszkanie dla Młodych
Polsat News

Został niecały miesiąc na zebranie niezbędnych dokumentów, by ubiegać się o dofinansowanie z programu Mieszkanie dla Młodych. Do rozdysponowania zostało ok. 381 mln zł, które wystarczą dla ok. 13 tys. wnioskodawców. To ostatnia szansa na udział w programie.

Program Mieszkanie dla Młodych ruszył w roku 2014. W ciągu czterech lat Bank Gospodarstwa Krajowego przyznał na dofinansowania do wkładów własnych kupującym mieszkania 2,5 mld zł. Pozwoliło to kupić mieszkanie ponad 98 tysiącom rodzin - czytamy w informacji prasowej Banku.

 

BGK pracuje już nad wdrożeniem Narodowego Programu Mieszkaniowego, ale równocześnie wciąż działa program Mieszkanie dla Młodych. W ocenie banku ostatnia edycja programu w roku 2018 może być rekordowo krótka.

 

"W 2018 r. do rozdysponowania pozostała nam kwota ok. 381 mln zł. Doświadczenia ubiegłych lat podpowiadają nam, że środki te wystarczą na dofinansowanie wkładu własnego dla ok. 13 tys. wnioskodawców" - prognozuje zastępca dyrektora departamentu usług agencyjnych w BGK Przemysław Osuch. Ocenił, że jeżeli "zainteresowanie będzie utrzymywać się na poziomie zbliżonym do tegorocznego, to pula wyczerpie się już w ciągu kilku dni stycznia 2018 r.".

 

W programie będzie obowiązywać kolejność zgłoszeń

 

Bank Gospodarstwa Krajowego wznowi od 2 stycznia 2018 r. możliwość składania wniosków o dofinansowanie wkładu własnego z rządowego programu MdM, można je będzie złożyć do 30 września 2018 r.

 

Bank przypomniał, że dokumentację kredytową w wybranej przez siebie instytucji kredytującej można złożyć już teraz, o ile pozwalają na to procedury wewnętrzne banku, który będzie pośredniczył w przyznaniu środków.

 

BGK podkreślił, że tak jak dotychczas w programie będzie obowiązywać kolejność zgłoszeń.

 

Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank, który inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski, współpracując ze wszystkimi instytucjami rozwoju, jak PFR, KUKE, PAIH, PARP i ARP.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie