Życiu i zdrowiu pilota rozbitego samolotu nie zagraża niebezpieczeństwo. "Wojsko jest do dyspozycji rodziny żołnierza"

Polska
Życiu i zdrowiu pilota rozbitego samolotu nie zagraża niebezpieczeństwo. "Wojsko jest do dyspozycji rodziny żołnierza"
PAP/Przemysław Piątkowski

Stan zdrowia pilota samolotu MiG-29, który rozbił się w poniedziałek w okolicach Kałuszyna na Mazowszu jest dobry. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo - poinformowała we wtorek rzeczniczka MON ppłk Anna Pęzioł-Wójtowicz.

Pilot wojskowego samolotu MiG-29 zdołał się przed wypadkiem katapultować. Miejsce wypadku bada Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego.

 

Rzeczniczka MON przekazała, że stan zdrowia pilota jest dobry, a jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Dodała, że jego najbliższa rodzina została otoczona opieką psychologa. - Wojsko jest do dyspozycji rodziny tego żołnierza - podkreśliła Pęzioł-Wójtowicz.

 

Rzeczniczka MON poinformowała ponadto, że okoliczności zdarzenia na miejscu wypadku od poniedziałku badają Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, prokuratura oraz Żandarmeria Wojskowa. - Komisja była wczoraj na miejscu bezpośrednio po zdarzeniu, przy okazji realizowania innych zadań w tamtych okolicach - dodała.

 

Jak mówiła rzeczniczka MON, rozbity samolot "na pewno dzisiaj nie będzie podjęty z miejsca zdarzenia".

 

Dodała, że powstanie raport zawierający wyniki prac Komisji. - Na tę chwilę trudno jest mówić o terminie, kiedy mogłoby to być. Na pewno nie dziś, ani jutro - zaznaczyła.

 

Być może nowe informacje na temat wypadku wojskowego myśliwca pod Kałuszynem poznamy dzisiaj o godzinie 13:30. Specjalną konferencję na ten temat zapowiedziało Ministerstwo Obrony Narodowej. Transmisja na portalu polsatnews.pl.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie