Rozbitą butelką miał pociąć twarze dwóch młodych kobiet. Teraz zasiądzie na ławie oskarżonych

Polska
Rozbitą butelką miał pociąć twarze dwóch młodych kobiet. Teraz zasiądzie na ławie oskarżonych
Polsat News

Akt oskarżenia przeciwko Sebastianowi K., który rozbitą butelką miał okaleczyć dwie młode kobiety i pobić ich dwóch znajomych skierowano właśnie do Sądu Okręgowego w Katowicach - podała tamtejsza Prokuratura Okręgowa.

Akt oskarżenia obejmuje też dwóch mężczyzn towarzyszących Sebastianowi K.

 

Jak ustalono w śledztwie, pokrzywdzone wraz ze znajomymi - kobietą i dwoma mężczyznami, w nocy z 31 marca na 1 kwietnia 2017 r. w centrum Katowic spotkali wracających z dyskoteki trzech oskarżonych. Wtedy Sebastian K. podszedł do jednej z kobiet i zaczął ją szarpać. Gdy w obronie kobiety stanął jeden z jej znajomych, wszyscy trzej oskarżeni w tej sprawie zaatakowali jego i kolegę, bili ich pięściami i kopali po całym ciele.

 

Zaatakował rozbitą butelką

 

Sebastian K. używał niebezpiecznego narzędzia, jakim była rozbita butelka. W pewnym momencie zaatakował też dwie młode kobiety. Uderzając je rozbitą butelką, spowodował powstanie u nich rozległych ran twarzy i okolic. - Jak wynika z opinii biegłych, obrażenia, których doznała jedna z pokrzywdzonych, nie tylko trwale ją oszpeciły, ale narażały na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Obrażenia te zadane zostały z dużą siłą. Ustalenia śledztwa wskazują, iż sprawca działał z zamiarem pozbawienia życia kobiety - powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Katowicach prok. Marta Zawada-Dybek.

 

Obrażenia drugiej kobiety - rana podbródka i przedramienia - naruszyły prawidłowe funkcjonowanie jej organizmu na dłużej niż 7 dni. Sebastian K. zasadniczo nie przyznał się do zarzucanych mu czynów, wyjaśnił, iż przypadkowo ugodził pokrzywdzone butelką.

 

W zatrzymaniu podejrzanych wykorzystały media społecznościowe

 

Sebastian K. został oskarżony o usiłowanie zabójstwa i równocześnie spowodowanie trwałego zeszpecenia u jednej z pokrzywdzonych oraz spowodowanie obrażeń ciała u drugiej z młodych kobiet. Odpowie także za pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia - rozbitej butelki - dwóch mężczyzn, którzy byli znajomymi pokrzywdzonych kobiet. Oskarżonemu grozi kara do dożywotniego pozbawienia wolności. Od maja 2017 roku mężczyzna jest aresztowany.

 

Dwaj kolejni mężczyźni objęci tym samym aktem oskarżenia odpowiedzą natomiast za pobicie dwóch mężczyzn - kolegów pokrzywdzonych kobiet. Zastosowano wobec nich dozór policji i poręczenie majątkowe. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

Sprawa odbiła się na Śląsku szerokim echem. Do zatrzymania sprawców przyczyniły się same pokrzywdzone, które do poszukiwań wykorzystały media społecznościowe.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie