Pożar restauracji w woj. pomorskim. "Ocalała tylko piwnica"

Polska
Pożar restauracji w woj. pomorskim. "Ocalała tylko piwnica"
PAP/Państwowa Straż Pożarna

21 zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem, który objął kryty strzechą dach, a następnie strawił cały drewniany budynek restauracji w Egiertowie (Pomorskie). Strażakom udało się ochronić sąsiedni dom mieszkalny.

Straż pożarna została powiadomiona o pożarze we wtorek tuż przed godz. 8.00. Jak poinformował rzecznik prasowy pomorskiej straży pożarnej Łukasz Płusa, na miejscu pracowało 21 zastępów straży. - Pożar ugaszono, trwają prace rozbiórkowe i dogaszanie tlących się elementów - powiedział Płusa. Dodał, że kryty strzechą drewniany budynek, którego podstawa miała powierzchnię ok. 500 metrów kw., spłonął niemal w całości. - Ocalała tylko piwnica - powiedział Płusa.

 

Dodał, że - z informacji przekazanych przez pracowników restauracji wynika, iż wszystkie znajdujące się w budynku osoby zdążyły się ewakuować. W chwili przybycia straży pożarnej zagrożony był budynek mieszkalny w pobliżu restauracji.

 

Przyczyny pojawienia się ognia nie są znane

 

Na pogorzelisko wezwano przedstawicieli Urzędu Dozoru Technicznego. - W niedużej odległości od restauracji znajdują się podziemne zbiorniki z gazem. Urząd ma sprawdzić, czy nie uległy one termicznym odkształceniom lub innemu uszkodzeniu - wyjaśnił Płusa.

 

Dodał, że nadal mogą występować utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 20, przy której stała restauracja. - Strażacy korzystają z jednego z pasów tej drogi - powiedział Płusa.

 

Przyczyny pojawienia się ognia nie są znane.

 

"Przystanek Łosoś" była dużą, całodobową restauracją stojącą przy drodze krajowej nr 20, łączącej Trójmiasto z Kaszubami.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie