Katastrofa kolejowa w USA, jeden z wagonów spadł na autostradę. Są ofiary

Świat

Pociąg pasażerski operatora Amtrak wykoleił się w poniedziałek na wiadukcie w amerykańskim stanie Waszyngton, w pobliżu miasta Tacoma. Lokalne media informują o co najmniej sześciu ofiarach śmiertelnych. Siedemdziesiąt siedem osób przetransportowano do okolicznych szpitali. Co najmniej cztery z nich są w stanie bardzo ciężkim.

Amtrak poinformował, że w pociągu znajdowało się 78 pasażerów i pięć osób obsługi.

 

Jeden wagon spadł na ruchliwą autostradę przebiegającą pod wiaduktem i uderzył w kilka samochodów. Według lokalnych władz na autostradzie są ranni, ale nikt nie zginął. Kilka wagonów zwisa z wiaduktu. Na torach pozostała tylko tylna lokomotywa.

 

Do katastrofy doszło, kiedy pociąg operatora Amtrak wykonywał pierwszy kurs na nowej, szybkiej trasie między miastami Tahoma i Olympia, na której dopuszczalna jest prędkość do 127 km/h.

 

Nie wiadomo na razie, co było przyczyną wykolejenia się pociągu.

 

AP: uderzył w jakąś przeszkodę na torach

 

Agencja AP, powołując się na anonimowe źródło we władzach, podaje, że według wstępnych ustaleń pociąg przed wykolejeniem się uderzył w jakąś przeszkodę na torach. Zdaniem rozmówcy agencji, jako że tory były nowe, przyczyną nie były raczej kwestie związane z konserwacją infrastruktury.

 

Rzeczniczka zarządzającej transportem w tym rejonie państwowej agencji Sound Transit Kimberly Reason zapewniła, że przed otwarciem trasy przeprowadzono szeroko zakrojone testy.

 

 

Pasażerowie musieli uciekać przez okna

 

Chris Karnes, pasażer pociągu,  powiedział lokalnej stacji KIRO 7,  że pasażerowie musieli uciekać przez okna, ponieważ drzwi awaryjne nie działały.

 

- Właśnie minęliśmy miasto DuPont i wydawało się, że wjechaliśmy w zakręt - relacjonował Karnes. - Czułem kołysanie i hałas. Jakbyśmy zjeżdżali ze wzgórza - dodał.

 

 

PAP, Reuters, poslatnews.pl, CNN

 

 

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie