Tragiczna śmierć Polki w Londynie. Potrącona na przejściu przez ciężarówkę, a później przejechana przez cztery auta

Świat
Tragiczna śmierć Polki w Londynie. Potrącona na przejściu przez ciężarówkę, a później przejechana przez cztery auta
news.met.police.uk

29-letnia Polka została potrącona na przejściu dla pieszych najpierw przez ciężarówkę, a później prawdopodobnie przez cztery kolejne auta. Żaden z kierowców się nie zatrzymał, by udzielić jej pomocy. Wezwani na miejsce ratownicy nie mogli już uratować kobiety. Zmarła na miejscu z powodu rozległych obrażeń. Policja przesłuchała i zwolniła wszystkich kierowców, którzy mogli uczestniczyć w wypadku.

Do wypadku doszło w poniedziałek 11 grudnia rano w południowej części Londynu.

 

Jak podała policja, kobieta - od lat mieszkająca w Londynie - została potrącona, kiedy przechodziła przez przejście dla pieszych, a samochody miały zielone światło.

 

Według ustaleń śledczych, w 29-latkę najpierw uderzyła ciężarówka, a później kolejny samochód ciężarowy i dwa auta osobowe. Na koniec po kobiecie mógł przejechać jeszcze jeden samochód osobowy.

 

 

Nikt nie został aresztowany


49-letni mężczyzna, który prowadził pierwszą ciężarówkę, został przesłuchany w charakterze podejrzanego na początku ubiegłego tygodnia. 52-latek, który kierował drugim autem, został zatrzymany we wtorek wieczorem pod zarzutem spowodowania śmierci przez nieostrożną jazdę i zwolniony po przesłuchaniu.


Policja przesłuchała także trzech pozostałych kierowców, którzy mogli uczestniczyć w zdarzeniu. Nie podała jednak jakiej są płci i w jakim wieku.


Wszyscy zostali zwolnieni.

 

 

Policja prosi o pomoc


Mimo przesłuchania kierowców, policja nadal prosi o kontakt wszystkich, którzy mogli być świadkami zdarzenia. Poszukuje także dodatkowych nagrań z monitoringu.


- Jesteśmy szczególnie zainteresowani nagraniami z kamer, które mogły uchwycić część wydarzeń przed lub po wypadku – powiedział sierżant Alastair Middleton.

 

news.met.police.uk

prz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie