Suski szefem gabinetu politycznego premiera, Dworczyk szefem kancelarii. Kempa zostaje w KPRM

Polska

O zmianach premier Mateusz Morawiecki poinformował na konferencji prasowej. Marek Suski został szefem gabinetu politycznego zastępując na tym stanowisku Elżbietę Witek, a Michał Dworczyk w miejsce Beaty Kempy objął funkcję szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jak podkreślił Morawiecki, Kempa pozostanie w KPRM.

Informując o tym, kto będzie szefem jego gabinetu politycznego Morawiecki wyraził radość z dołączenia Suskiego do kancelarii premiera. Podziękował też Elżbiecie Witek, która pełniła tę funkcję w gabinecie Beaty Szydło. Witek wcześniej w poniedziałek została odwołana przez prezydenta ze stanowiska ministra-członka Rady Ministrów.

 

- Bardzo dziękuję, panie premierze, za zaufanie, postaram się ze wszystkich sił pracować dla dobra Polski, mam nadzieję, że będę potrafił swoją pracą przysłużyć się do tego, żeby w naszej ojczyźnie było lepiej - powiedział Suski.

 

Zadeklarował "ciężką pracę i otwartość na współpracę z mediami". - Bo rzeczywiście chcemy pokazywać, co rząd premiera Mateusza Morawieckiego będzie robił, a jestem przekonany, że będzie to bardzo wiele dobrych rzeczy - powiedział Suski.

 

Kempa "będzie pełniła bardzo ważne funkcje dalej w KPRM"

 

Dotychczasowy wiceminister obrony Michał Dworczyk został powołany na stanowisko szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dworczyk zastąpi na tym stanowisku Beatę Kempę.

 

- Chciałem bardzo serdecznie podziękować pani minister Beacie Kempie, która zostaje w randze sekretarza stanu i będzie pełniła bardzo ważne funkcje dalej w KPRM - podkreślił Morawiecki.

 

Szef rządu dodał, że nowa funkcja minister Beaty Kempy jest już precyzyjnie określona. - Z mojej perspektywy mogę powiedzieć - niezwykle ważna funkcja, kluczowa funkcja. Pani minister Kempa zostaje, jako członek Rady Ministrów - powiedział premier.

 

- Na to miejsce zdecydowałem się powołać pana Michała Dworczyka, posła ziemi wałbrzyskiej. Pan minister obejmie we wtorek funkcję szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - powiedział premier na konferencji prasowej.

 

Dworczyk podziękował premierowi oraz "ścisłemu kierownictwu politycznemu partii za zaufanie, którym został obdarzony". - Ta funkcja to wielki zaszczyt, ale przede wszystkim to jest wyzwanie i zobowiązanie do służby na rzecz Rzeczpospolitej. Z całym zespołem współpracowników zrobimy wszystko, żeby Kancelaria Prezesa Rady Ministrów zapewniła sprawne działanie i sprawną obsługę rządu - powiedział Dworczyk.

 

"To ogromne wyzwanie"

 

Rafała Bochenka na stanowisku rzecznika rządu zastąpiła posłanka Joanna Kopcińska, która do tej pory zasiadała w komisji ds. Amber Gold. 

 

- Pani rzecznik jest posłem ziemi łódzkiej, jest również członkiem specjalnej komisji sejmowej ds. badania nieprawidłowości Amber Gold. Jest bardzo aktywnym działaczem społecznym i bardzo się cieszę, że pani minister będzie rzecznikiem rządu - mówił Morawiecki. Dodał, że formalnie zmiany wejdą wżycie od wtorku.

 

Kopcińska dziękowała premierowi za zaufanie. - To ogromne wyzwanie. Do nowego zadania podchodzę odpowiedzialnie, liczę na współpracę, pragnę korzystać z wiedzy, doświadczenia ministra Rafał Bochenka. Bardzo dziękuję za to, co pan robił i liczę, że będę mogła na co dzień korzystać z pańskiej wiedzy - oświadczyła Kopcińska.

 

- Panie premierze melduję gotowość do pracy moją i pana ministra Bochenka; Centrum Informacyjne Rządu jest do pana i państwa dyspozycji. Będę bardzo ciężko pracowała, aby nasz kraj, nasza ojczyzna była dumna z tego, co robi rząd Prawa i Sprawiedliwości - dodała Kopcińska.

 

Morawiecki poinformował jednocześnie, że Bochenek pozostanie w KPRM jako minister. - Będzie również współpracował ze mną - dodał premier. Morawiecki tłumaczył, że nowa rola Rafała Bochenka jest już określona. Poinformował, że Bochenek będzie w KPRM "zajmował się tematami w pełnym uzgodnieniu" z nim oraz z byłą premier Beatą Szydło.

 

Polsat News

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie