Marszałek Senatu krytykuje karę dla TVN24, ale dodaje: TVP Info jest bardziej obiektywna

Polska
Marszałek Senatu krytykuje karę dla TVN24, ale dodaje: TVP Info jest bardziej obiektywna
PAP/Radek Pietruszka

- Mimo negatywnej opinii o TVN24 uważam, że KRRiT nałożyła karę na TVN niepotrzebną i zbyt wysoką. Mam nadzieję na zmianę decyzji - mówi w wywiadzie dla poniedziałkowej "Rzeczpospolitej" marszałek Senatu Stanisław Karczewski. W rozmowie z gazetą polityk PiS podkreślił, że krytycznie ocenia stację TVN24.

- To nie jest w pełni obiektywna stacja. Ale mam również krytyczną opinię o karze nałożonej przez KRRiT - powiedział w wywiadzie dla "Rz" marszałek Senatu.

 

Zaznaczył, że KRRIT jest organem niezależnym od PiS.

 

Sprawy "przemilczane przez media komercyjne"

 

Zapytany o to, czy według niego TVP i TVP Info są bezstronne odpowiedział: "(…) TVP Info jest bardziej obiektywna od TVN24. W TVP pojawiają się różne punkty widzenia, wiele spraw przemilczanych przez media komercyjne".

 

Karczewski w rozmowie z gazetą przyznał, że przemilczenie akcji WOŚP przez telewizję publiczną i wypikselowanie serduszka Orkiestry z "Wiadomości" było błędem. Jednak jak dodał "w programach publicystycznych jest pluralizm. A TVN nie mówi o zadowoleniu Polaków z sytuacji gospodarczej, na jedynkach serwisów informacyjnych są tematy które mają szkodzić rządowi".

 

PAP

zdr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie