Kierowca Ubera przyznał się do zabójstwa pracownicy brytyjskiej ambasady w Libanie

Świat
Kierowca Ubera przyznał się do zabójstwa pracownicy brytyjskiej ambasady w Libanie
PAP/EPA/DYKES FAMILY VIA FCO / HANDOUT

Libańczyk, który został zatrzymany w związku z sobotnim zabójstwem pracownicy brytyjskiej ambasady, okazał się kierowcą Ubera - poinformowały w poniedziałek libańskie służby bezpieczeństwa, cytowane przez agencję Reutera.

Brytyjkę Rebeccę Dykes znaleziono martwą w sobotę. Ze wstępnych ustaleń służb wynika, że mord na kobiecie został dokonany z pobudek seksualnych. Zatrzymany Libańczyk przyznał się do winy.

 

Rzecznik firmy Uber, dostawcy aplikacji służącej do zamawiania usług transportu samochodowego, wyraził w cytowanym przez Reutera mailu żal z powodu tragedii.

 

"Jesteśmy wstrząśnięci tym bezsensownym aktem przemocy. Sercem jesteśmy z ofiarą oraz jej rodziną" - napisano w mailu. "Pracujemy z władzami, aby wspomóc ich w śledztwie najlepiej, jak potrafimy".

 

Libańska agencja prasowa NNA podała, że podejrzany wziął Dykes do swojego samochodu w piątek wieczorem w bejruckiej dzielnicy Gemmayzeh. Zwłoki kobiety znaleziono w sobotę wieczorem przy autostradzie, na północ od Bejrutu. Dykes najprawdopodobniej została uduszona.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie