Brytyjska uczelnia przeprasza za "biały kampus". Chodziło o świąteczną piosenkę, a doszukano się podtekstu rasistowskiego

Świat
Brytyjska uczelnia przeprasza za "biały kampus". Chodziło o świąteczną piosenkę, a doszukano się podtekstu rasistowskiego
Wikimedia Commons/James Ho Photography/ Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication

University College London nawiązując do świątecznej piosenki, napisała na Twitterze: "Marzycie o białym kampusie? Wszystkie nasze wydziały będą funkcjonować normalnie, więc możesz przyjść zgodnie z planem. Nie możemy co prawda zagwarantować śniegu, ale się postaramy!". Uczelnia chciała zabawnie poinformować o godzinach pracy, ale wpis oburzył działaczy organizacji antyrasistowskich.

 

Ci, którzy doszukali się rasistowskiego podtekstu, domagali się natychmiastowego usunięcia wpisu. Następnego dnia uczelnia ugięła się pod presją i zamieściła przeprosiny dołączając wideo z piosenką "White Christmas". University College London zapewnił, że "w przyszłości będzie lepiej dobierał słowa".

 

 

To jednak nie zakończyło dyskusji. Pod tekstem pojawiły się opinie, że uczelnia nie ma za co przepraszać. Jedna z komentujących napisała, że wyrażanie skruchy w tym przypadku jest absurdalne: "Dlaczego przepraszacie za to, że śnieg jest biały? Przecież jest i nikt tego nie zmieni".

 

Uczelnia nie odniosła się do tych komentarzy.

 

thesun.co.uk

nro/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie