Macierewicz do żołnierzy: tak, jak będziecie się odnosili do ojczyzny, tak będą się zachowywali Polacy

Polska
Macierewicz do żołnierzy: tak, jak będziecie się odnosili do ojczyzny, tak będą się zachowywali Polacy
PAP/Jacek Turczyk

- Armia w Polsce była, jest i będzie fundamentem nie tylko bezpieczeństwa, ale także patriotyzmu - mówił szef MON Antoni Macierewicz na uroczystości promocji 136 żołnierzy rezerwy na pierwszy stopień oficerski. Podkreślił, że są oni "elitą armii", a także narodu.

- Jesteście elitą armii, ale także jesteście elitą narodu. To według waszego postępowania, według waszego zachowania, tak jak wy będziecie się odnosili do ojczyzny - tak, jak wy będziecie się odnosili do zła, które macie potępić i dobra, które macie podnosić, pokazywać, kształtować - tak będą się zachowywali Polacy, tak będą kształtowali swój sposób patrzenia na rzeczywistości obywatele polscy - podkreślił szef MON.

 

Minister obrony przed Grobem Nieznanego Żołnierza w niedzielę uczestniczył w uroczystej promocji 136 żołnierzy rezerwy na pierwszy stopień oficerski.

 

- Bo w Polsce mundur żołnierza, bo w Polsce armia, była, jest i będzie fundamentem nie tylko bezpieczeństwa, ale także patriotyzmu. Bo w Polsce armia była, jest i będzie skarbnicą podstawowych wartości patriotycznych - oświadczył.


- Wy jesteście dzisiaj ich nosicielami, armia polska was potrzebuje - zwrócił się do żołnierzy szef MON.

 

PAP

 

 

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie