Kaczyński zawsze spada na cztery łapy jak kot i to z wróblem w pysku - profesor Adam Grzegorczyk w Polsat News

Polska

Przegłosowanie ustaw o sądach i zmiana ordynacji wyborczej świadczą o tym, że Jarosław Kaczyński z powodzeniem realizuje swoje plany, nie tracąc przy tym poparcia w sondażach. Profesor Adam Grzegorczyk - politolog z Wyższej Szkoły Promocji - stwierdził w Polsat News, że prezes Prawa i Sprawiedliwości potrafi skutecznie wykorzystać każdą sytuację.

- Jarosław Kaczyński jest genialnym taktykiem. Do tego stopnia genialnym, że właściwie w każdej sytuacji jak ten kot potrafi spaść na cztery  łapy, co więcej z jakimś wróblem w pysku - stwierdził Adam Grzegorczyk, politolog z Wyższej Szkoły Promocji na antenie Polsat News.

 

- I właściwie każdą sytuację, która mu się nadarza w tej kadencji wykorzystuje skutecznie dla swoich celów. A ponieważ opozycja jest słaba w związku z tym jest skuteczny. W Sejmie może zrobić wszystko na czym mu zależy - powiedział Grzegorczyk na antenie Polsat News.

 

- Wcześniej weta prezydenckie doprowadziły do tego, że w tej chwili prezydent cieszy się 70-procentowym zaufaniem Polaków, a PiS osiaga wynik nawet 50 proc. To są realne rezultaty tych działań Kaczyńskiego z ostatnich kilku miesięcy i taktyki, którą realizuje - powiedział Grzegorczyk. 

 

- To wcale nie znaczy, że jest genialnym strategiem, bo w długofalowej perspektywie te działania nie przyniosą mu skuteczności, ale swoje cele obecnie realizuje - ostrzegł politolog.

 

Polsat News

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie