"Już dwa lata temu Kornel Morawiecki budował zaplecze polityczne dla swojego syna"

Polska

Paweł Kukiz w programie "Skandaliści" wspominał, jak na dwa dni przed oddaniem list do PKW przed wyborami parlamentarnymi w 2015 roku, przyjechał do niego Kornel Morawiecki. Ojciec obecnego premiera Mateusza Morawieckiego, miał domagać się od Kukiza zmiany czternastu "jedynek" na listach wyborczych Kukiz’15. - Gdybym wtedy uległ, to dawno byłoby po klubie - podkreślił gość Agnieszki Gozdyry.

- Mam chyba jednak coś takiego jak instynkt polityczny. Przypominam sobie pana Kornela Morawieckiego sprzed dwóch lat, kiedy był dla mnie czystą, krystaliczną, ideową postacią, który przyjechał do mnie na dwa dni przed koniecznością oddania list z nazwiskami kandydatów do PKW, z całą ekipą Solidarności Walczącej. Ja byłem wykończony po tej całej mordędze od kampanii prezydenckiej, przez śmierć ojca, po kampanię wyborczą. I oni przyjechali do mnie tą całą czeredą Solidarności Walczącej, otoczyli mnie i mówią: "koniecznie musisz zmienić »jedynki«. Musimy postawić 14 »jedynek« Solidarności Walczącej, bo to są prawi ludzie, to są ludzie czynu, ludzie z tej prawdziwej Solidarności". Powiedziałem: nie, nie ma takiej opcji. Cztery dostaniecie maksymalnie - mówił Kukiz na antenie Polsat News.

 

- Ta sytuacja świadczy o tym, że już wtedy Kornel Morawiecki budował zaplecze polityczne dla swojego syna. To wybieranie przez niego posłów, te wszystkie rzeczy, no to świadczy o tym, że ten kryształ, w moich przynajmniej oczach, zbyt mocno jest doszlifowany. Nie chcę się rozwijać, bo to już jest aspekt osobisty i nie chcę tego poruszać - powiedział Kukiz. 

 

"W każdym narodzie rewolucję można spacyfikować pieniądzem"

 

Polityk przyznał również, że "przecenił duch rewolucyjny w narodzie".

 

- Można uspokoić nastroje społeczne, które często wynikają z podziałów, z biedy, z dysproporcji rozdziału dóbr, taką namiastką sprawiedliwości. Zgadzam się z założeniami programu "500 plus", ale nie do końca zgadzam się z formą. Rozdawnictwo w każdej formie jest demoralizujące - powiedział w programie "Skandaliści" Paweł Kukiz.

 

 

Wszystkie dotychczasowe odcinki "Skandalistów" można obejrzeć tutaj.

 

polsatnews.pl

hlk/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie