Gowin: z Morawieckim struktury europejskie będą się na pewno bardzo liczyć

Polska
Gowin: z Morawieckim struktury europejskie będą się na pewno bardzo liczyć
PAP/Jacek Turczyk

- Premier Mateusz Morawiecki jest kimś, z kim struktury europejskie będą się na pewno bardzo liczyć - powiedział w sobotę w Gdańsku wicepremier i lider Porozumienia Jarosław Gowin poproszony o ocenę wizyty premiera w Brukseli.

Poproszony na konferencji prasowej o ocenę wizyty Morawieckiego w Brukseli Gowin powiedział, że na razie za wcześnie, aby oceniać jej efekty.

 

- Natomiast widać wyraźnie, że pan premier Morawiecki ma bardzo dużą łatwość nawiązywania bezpośrednich kontaktów, że - z punktu widzenia przywódców poszczególnych państw unijnych, zwłaszcza krajów Europy Zachodniej, z punktu widzenia biurokracji brukselskiej, z punktu widzenia Komisji Europejskiej - Mateusz Morawiecki jest kimś, z kim struktury europejskie będą się na pewno bardzo liczyć - powiedział Gowin.

 

"Jako nastolatek dowiódł swojej odwagi"


Dopytywany o to, czy wcześniejszy wyjazd Morawieckiego z Brukseli, nie był próbą uniknięcia kontaktu z Donaldem Tuskiem, Gowin odpowiedział, że „z całą pewnością premier Morawiecki jest ostatnią osobą, którą można by posądzać o chęć uniku”.

 

- To jest człowiek, który jako nastolatek dowiódł swojej odwagi, a mówiąc już zupełnie serio, jest rzeczą zupełnie naturalną, że przywódcy poszczególnych państw spotykają się z przewodniczącym Rady Europejskiej. Na pewno w przyszłości dojdzie do takiego bezpośredniego spotkania pana premiera Morawieckiego z Donaldem Tuskiem - powiedział Gowin.

 

Dodał, że „jedyną przyczyną szybszego powrotu pana premiera do kraju była konieczność zapoznania się z pilnymi tajnymi dokumentami i w ślad za tym spotkania się z ministrem Kamińskim i szefem Agencji Wywiadu".

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie