Warszawskie ZOO szuka pomocników Świętego Mikołaja

Polska
Warszawskie ZOO szuka pomocników Świętego Mikołaja
Warszawskie ZOO

Słonie, niedźwiedzie polarne czy małpy warszawskiego ZOO nie zostaną przed Gwiazdką bez prezentów. W ich rozdawaniu, które planowane jest w sobotę, Mikołajowi może pomóc każdy zainteresowany; ZOO pilnie poszukuje wolontariuszy.

ZOO zachęca również, by samemu zostać Mikołajem i przynieść zwierzętom prezenty. Na te ogród czeka do 22 grudnia.

 

Natomiast osoby, które chciałyby zostać pomocnikami Świętego Mikołaja i pomóc w pakowaniu prezentów, mogą w sobotę przyjść do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego.

 

Najlepiej być w ZOO już o godz. 11, bo o tej godzinie opiekunowie zwierząt planują rozpoczęcie pakowania prezentów dla podopiecznych. Wspólny spacer z Mikołajem ruszy o godz. 13 z Ptaszarni.

 

Każdy wolontariusz dostanie certyfikat Pomocnika Świętego Mikołaja i Przyjaciela Zwierząt oraz mikołajową przypinkę.

 

 

W sobotę zwierzęta nie tylko otrzymają prezenty, ale ich opiekunowie oraz wolontariusze zadbają o świąteczny wystrój wolier i wybiegów.

 

Na odwiedzających ZOO tego dnia czeka też wiele atrakcji, w tym: pisanie listu do Świętego Mikołaja, malowanie twarzy i konkursy wiedzy o zwierzętach.

 

Damskie torebki, wiadra i rury PCV mile widziane

 

ZOO zachęca również do tego, by samemu zostać Mikołajem i przynieść zwierzętom prezenty. Opiekunowie zwierząt podpowiadają, że goryle i szympansy najbardziej ucieszą: torebki damskie, kosze plastikowe, wiklinowe, piłki, rękawiczki ogrodowe, a nawet kawałki rur PCV o średnicy min. 5 cm. Natomiast niedźwiedzie polarne zadowolone będą z wiader, wanienek i miednic plastikowych; mile widziane będą też przyprawy i olejki do ciast.

 

Jak zapewnia ZOO, sprawianie podarunków zwierzętom mieszkającym w ogrodach, ma ważne znaczenie dla wzbogacenia ich środowiska. W zamknięciu nie polują, nie muszą zdobywać pożywienia, ukrywać się przed drapieżnikami. Stają się leniwe, tracą pierwotne instynkty. Podrzucanie smakołyków i nowych zabawek sprawia, że zwierzęta się uaktywniają, a ich codzienność staje się bardziej urozmaicona.

 

Ofiarowane przedmioty powinny być czyste i nie mogą być po substancjach szkodliwych - trujących, żrących. Niektóre z nich zostaną użyte wprost jako zabawki, inne posłużą do stworzenia konstrukcji, po których można chodzić lub ukrywać tam jedzenie.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie