"Spotkania w kancelarii premiera oraz pilne, tajne dokumenty". Tak Morawiecki tłumaczy wcześniejsze opuszczenie szczytu UE

Świat
"Spotkania w kancelarii premiera oraz pilne, tajne dokumenty". Tak Morawiecki tłumaczy wcześniejsze opuszczenie szczytu UE
PAP/Marcin Obara

Premier wyjaśnił w rozmowie z dziennikarzami, że jego wcześniejszy powrót do kraju jest podyktowany spotkaniami w kancelarii premiera oraz kilkoma pilnymi i tajnymi dokumentami, które na niego czekają. Jak dowiedziała się PAP, Morawiecki w piątek wieczorem wrócił do kraju w związku z zaplanowanym spotkaniem z ministrem koordynatorem służb specjalnych Mariuszem Kamińskim i szefem Agencji Wywiadu.

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w sesji dotyczącej strefy euro i opuścił szczyt, zanim podjęto decyzję w sprawie zielonego światła na przejście do kolejnego etapu rozmów ws. Brexitu.

 

Rano szef rządu spotkał się w Brukseli z francuskim prezydentem Emmanuelem Macronem. Przed wyjazdem krótko rozmawiał z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem.

 

Morawiecki opuścił szczyt unijny w Brukseli przed jego zakończeniem. Premier wyjaśnił w rozmowie z dziennikarzami, że jego wcześniejszy powrót ze szczytu UE w Brukseli do kraju jest podyktowany spotkaniami w kancelarii premiera oraz kilkoma pilnymi i tajnymi dokumentami, które na niego czekają.

 

Do spotkania doszło w piątek późnym wieczorem

 

Jak dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do rządu, Morawiecki wrócił do kraju w związku z zaplanowanym spotkaniem z ministrem koordynatorem służb specjalnych Mariuszem Kamińskim i szefem Agencji Wywiadu Piotrem Krawczykiem. Do spotkania doszło w piątek późnym wieczorem.

 

Udział w szczycie UE był pierwszym zagranicznym wyjazdem Mateusza Morawieckiego w roli premiera.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie