Słynna sportsmenka Lindsey Vonn okłada kolana... austriackim serem. "Ma właściwości przeciwzapalne"

Kultura
Słynna sportsmenka Lindsey Vonn okłada kolana... austriackim serem. "Ma właściwości przeciwzapalne"
PAP/EPA/ALEXANDRA WEY

Narciarka Lindsey Vonn, mająca najwięcej zwycięstw w historii alpejskiego Pucharu Świata, wszystko podporządkowała igrzyskom w Pjongczang, nawet nawyki żywieniowe. Stosuje organiczną dietę ułożoną przez osobistego kucharza, a białym serem... okłada kolana.

Naturalne produkty o wysokiej zawartości tłuszczu stanowią podstawę diety słynnego w USA kucharza i propagatora zdrowego żywienia Dana Churchilla. Natomiast przed startem w zawodach ulubione posiłki Vonn to między innymi łosoś, szparagi i ryż.

 

33-letnia narciarka zużywa także duże ilości jednej z odmian białego sera produkowanego w Austrii, który stosuje do... okładania kolan.

 

- Terapia serowa. Moja ulubiona. Austriacki ser ma właściwości przeciwzapalne - poinformowała na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych.

 

Naukowcy zdziwieni

 

Jej wyznanie wprawiło w zdziwienie naukowców od zdrowia i żywienia.

 

- Używanie takiego sera w celach medycznych jest nietypowe nawet w krajach, w których jest on powszechnie dostępny. Nie jest dla mnie jasne, jakie składniki sera mają takie specyficzne właściwości - powiedział w jednej z amerykańskich stacji telewizyjnych John Lucey z Uniwersytetu Wisconsin-Madison, chemik zajmujący się badaniem składu produktów żywieniowych.

 

Vonn odnotowała już 77 triumfów w zawodach PŚ. Więcej zwycięstw w cyklu ma tylko Szwed Ingemar Stenmark, który w latach 70. i 80. poprzedniego wieku zajął pierwsze miejsce 86 razy.

 

Zimowe igrzyska olimpijskie w Pjongczangu odbędą się 9-25 lutego.

 

PAP

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie