Schwytano zabójcę hiszpańskich żandarmów. To były żołnierz z Serbii

Świat
Schwytano zabójcę hiszpańskich żandarmów. To były żołnierz z Serbii
PAP/EPA/CARABINIERI / HANDOUT

Zabójca trzech osób, w tym dwóch funkcjonariuszy hiszpańskiej żandarmerii, Gwardii Cywilnej, został w piątek nad ranem aresztowany. Jest to były żołnierz z Serbii; według mediów mężczyzna od kilku lat był poszukiwany przez Interpol.

Pościg za mężczyzną trwała od czwartku wieczorem, gdy podczas strzelaniny w miejscowości Albalate del Arzobispo, w pobliżu Saragossy (północny wschód, Aragonia), zabił trzy osoby.

 

Choć w oficjalnym komunikacie hiszpańska policja poinformowała, że zatrzymany jest obcokrajowcem, to nie podała jednak kraju jego pochodzenia. Według źródeł bliskich śledztwu wynika, że zabójca żandarmów to Norbert Feher, 36-letni były serbski żołnierz urodzony w Suboticy.

 

"Był on poszukiwany przez Interpol z inicjatywy włoskiego wymiaru ścigania z powodu różnych przestępstw, m.in. zabójstw" - podał wydawany w Barcelonie dziennik "La Vanguardia".

 

Miał ranić dwie inne osoby w okolicach miasta Teruel

 

Tymczasem, jak poinformował Gustavo Alcalde z przedstawicielstwa rządu centralnego Aragonii, ujęty mężczyzna odmówił współpracy z policjantami prowadzącymi śledztwo. Urzędnik dodał, że śmierć trzech osób w czwartek była związana z akcją policji mającą na celu zatrzymanie osoby, która 5 grudnia uczestniczyła w strzelaninie w jednym z gospodarstw rolnych w okolicach miasta Teruel. Tam ranne zostały dwie osoby.

 

Według lokalnej gazety "Diario de Teruel" w toku śledztwa wykazano, że zatrzymany w piątek zabójca trzech mężczyzn z Albalate de Arzobispo to ten sam człowiek, który 5 grudnia zranił dwie inne osoby.

 

Zdaniem świadków funkcjonariusze zabici w czwartkowej strzelaninie przybyli na miejsce zdarzenia w ubraniach cywilnych.

 

Miał przy sobie m.in. pistolety

 

Hiszpańskie media odnotowują ponadto, że ujęcie zabójcy dwóch aragońskich żandarmów, którego dokonano na północnym wschodzie kraju, było trudne, gdyż uciekinier był dobrze uzbrojony. Miał przy sobie m.in. pistolety, które zabrał zabitym policjantom.

 

W czwartek wieczorem kondolencje rodzinom zastrzelonych funkcjonariuszy przekazał premier Hiszpanii Mariano Rajoy, a także minister spraw wewnętrznych tego kraju Juan Ignacio Zoido.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie