Niebezpieczny przestępca zatrzymany na polskiej granicy. Był poszukiwany czerwoną notą Interpolu

Polska
Niebezpieczny przestępca zatrzymany na polskiej granicy. Był poszukiwany czerwoną notą Interpolu
bieszczadzki.strazgraniczna.pl/Zdj. ilustracyjne

Poszukiwany na podstawie tzw. czerwonej noty Interpolu 25-letni obywatel Mołdawii został zatrzymany na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej (Podkarpackie). W areszcie czeka na wszczęcie procedury ekstradycyjnej.

Rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej mjr Elżbieta Pikor wyjaśniła, że czerwona nota oznacza najwyższy stopień międzynarodowych poszukiwań i jest informacją dla służb wszystkich krajów, że poszukiwany jest niebezpiecznym przestępcą.

 

- Mężczyzna był poszukiwany przez mołdawski wymiar sprawiedliwości za kradzież dużej kwoty pieniędzy i złotej biżuterii - dodała Pikor.

 

Jechał na Ukrainę


Mołdawianin został zatrzymany w czwartek, podczas odprawy granicznej w Korczowej. Jechał z Polski na Ukrainę.

 

Zgodnie z procedurą został przekazany Prokuraturze Okręgowej w Przemyślu. Do wszczęcia procedury ekstradycyjnej będzie przebywać w areszcie.

 

Od początku roku, na granicy polsko-ukraińskiej funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zrealizowali ponad 2 tys. zleceń dotyczących zatrzymania osób figurujących w bazach danych SIS (System Informacji Schengen). Oprócz tego zatrzymano ponad 200 osób poszukiwanych przez Interpol, w tym pięciu poszukiwanych na podstawie czerwonej noty Interpolu.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie