Mężczyzna śmiertelnie postrzelony przez antyterrorystów. Był podejrzany o uprowadzenie dla okupu

Polska
Mężczyzna śmiertelnie postrzelony przez antyterrorystów. Był podejrzany o uprowadzenie dla okupu
policja.pl/Zdj. ilustracyjne

Policyjni antyterroryści zatrzymali w piątek osoby podejrzane o uprowadzenie dla okupu połączone ze szczególnym udręczeniem. W trakcie akcji jeden z napastników został postrzelony - pomimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej mężczyzna zmarł.

Jak poinformowała Prokuratura Okręgowa w Krakowie w komunikacie, akcja antyterrorystów związana była z postępowaniem prowadzonym przez wydział śledczy tej prokuratury o ws. uprowadzenia dla okupu połączone ze szczególnym udręczeniem.

 

W trakcie śledztwa prokurator wydał postanowienie o zatrzymaniu i doprowadzeniu do prokuratury osób podejrzanych o popełnienie tego przestępstwa.

 

Próbował wyrwać broń


Według komunikatu, w piątek funkcjonariusze oddziału antyterrorystycznego realizując polecenie prokuratury dokonali zatrzymania sprawców przestępstwa. W trakcie wykonywania czynności zatrzymania, jeden z podejrzanych zaatakował funkcjonariusza policji, usiłując wyrwać mu broń i oddać strzał w stronę innego funkcjonariusza.

 

W odpowiedzi policjant postrzelił napastnika. Pomimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej podejrzany zmarł.

 

Prokuratura poinformowała, że aktualnie trwają intensywne czynności procesowe w sprawie. Po ich zakończeniu przekazane zostaną kolejne informacje dotyczące postępowania.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie