Dwie osoby zginęły w wypadku w woj. pomorskim. Droga była zablokowana przez kilka godzin

Polska
Dwie osoby zginęły w wypadku w woj. pomorskim. Droga była zablokowana przez kilka godzin
Polsat News/Zdj. ilustracyjne

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że niedostosowanie prędkości mogło być przyczyną dwóch wypadków w piątek w miejscowości Osiek w powiecie starogardzkim na DW 214. W zdarzeniu zginęło dwóch mężczyzn. Droga przez ok. pięć godzin była zablokowana.

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim, asp. Sztab. Marcin Kunka poinformował w piątek, że rano na drodze wojewódzkiej nr 214, w odległości ok. 50 metrów doszło do dwóch wypadków. W każdym z nich uczestniczyły po dwa pojazdy, po jednym osobowym i dostawczym. W pierwszym zdarzeniu jeden z pojazdów prawdopodobnie z powodu niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze zjechał na przeciwny pas drogi i zderzył się z jadącym z naprzeciwka pojazdem. W wyniku tego zdarzenia zginęło dwóch mężczyzn, w wieku 22 i 62 lat.

 

Siedem zastępów straży pożarnej

 

Jak ustaliła policja, drugi wypadek zdarzył się chwilę później, gdy kierowca innego pojazdu widząc zdarzenie zaczął gwałtowanie hamować i wówczas najechał na niego jadący za nim samochód.

 

Rzeczniczka prasowa starogardzkiej straży pożarnej mł. kpt. Karina Stankowska powiedziała, że łącznie w zdarzeniach uczestniczyło osiem osób, z których trzy ranne zostały przewiezione do szpitala. Poinformowała, że na miejscu wypadku pracowało siedem zastępów straży pożarnej oraz pięć załóg ratownictwa medycznego. Strażacy musieli użyć m.in. specjalistycznego sprzętu, aby dotrzeć do jednej z poszkodowanych w wypadku osób.

 

Z powodu zdarzenia droga wojewódzka nr 214 łącząca Łebę z Warlubiem była zablokowana przez prawie pięć godzin. W tym czasie dla pojazdów osobowych i mniejszych dostawczych policja zorganizowała objazdy. Samochody ciężarowe były zawracane na autostradę. 

 

PAP

prz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie