"Zapomniał" zgłosić trzy ekskluzywne zegarki. Były schowane w walizce

Polska
"Zapomniał" zgłosić trzy ekskluzywne zegarki. Były schowane w walizce
Izba Administracji Skarbowej w Warszawie

Przemyt trzech luksusowych zegarków wartych ponad 250 tys. zł udaremnili na Lotnisku Chopina w Warszawie funkcjonariusze mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej - poinformowała w czwartek Izba Administracji Skarbowej w Warszawie.

Zgodnie z komunikatem funkcjonariusze Delegatury Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego III "Port Lotniczy" w Warszawie skierowali do kontroli celno-skarbowej podróżnego, który wybrał przejście zielonym korytarzem - "nic do oclenia". Podróżnym był obywatel polski, który przyleciał z Singapuru przez Dubaj.

 

- W wyniku kontroli bagażu podręcznego funkcjonariusze ujawnili pod podszewką walizki 3 luksusowe szwajcarskie zegarki naręczne o łącznej wartości ponad 250 tys. zł. Oryginalne opakowania i certyfikaty tych ekskluzywnych zegarków z limitowanej serii znaleziono w bagażu rejestrowanym - wyjaśniono.

 

Strata skarbu państwa z tytułu nieodprowadzonego za luksusowy towar cła i podatku od towarów i usług wyniosłaby blisko 60 tys. zł.

 

Wartość towaru nie może przekraczać równowartości 430 euro

 

Zegarki zostały zajęte i złożone w magazynie depozytowym Delegatury MUCS III "Port Lotniczy" w Warszawie, który będzie prowadził dalsze postępowanie w sprawie.

 

- Zważywszy na okres przedświąteczny i związany z nim m.in. przywóz upominków pamiętajmy, że towary przywożone w bagażu osobistym w ruchu lotniczym z terytorium państw trzecich są zwolnione z cła i podatku VAT. Jednak należy również zwrócić uwagę, że wartość towaru nie może przekraczać równowartości 430 euro, a jednocześnie rodzaj zakupów może być tylko okazjonalny i przeznaczony na użytek podróżnego, jego rodziny lub na prezent - przypomina cytowany w komunikacie dyrektor IAS w Warszawie Robert Antoszkiewicz.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie