Sąd apelacyjny: restauracja ma przeprosić i zapłacić zadośćuczynienie klientce, która chciała karmić piersią przy stoliku

Polska
Sąd apelacyjny: restauracja ma przeprosić i zapłacić zadośćuczynienie klientce, która chciała karmić piersią przy stoliku
PAP/Adam Warżawa

W czwartek gdański sąd apelacyjny uznał, że doszło do dyskryminacji w głośnej sprawie karmienia piersią w restauracji; inaczej niż sąd I instancji, który orzekł, że przekazanie przez kelnera prośby innych klientów lokalu o dyskretniejsze karmienie dyskryminacją nie było.

Sąd apelacyjny nakazał w czwartek sopockiemu restauratorowi przeproszenie klientki oraz zapłacenie jej dwóch tysięcy złotych tytułem zadośćuczynienia.

 

- Kobiecie zaoferowano usługę gorszej jakości niż innym klientom - zaznaczył sąd w uzasadnieniu decyzji.

 

Pozew w tej sprawie wniosło w imieniu kobiety Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego (PTPA): żądało 10 tys. zł odszkodowania dla kobiety oraz przeprosin. PTPA zarzuciło właścicielowi sopockiego lokalu, że jeden z kelnerów dopuścił się dyskryminacji klientki, przekazując jej prośbę innych gości restauracji o dyskretniejsze karmienie dziecka. W połowie grudnia ub.r. Sąd Okręgowy w Gdańsku oddalił powództwo uznając, że do dyskryminacji nie doszło. Apelację w tej sprawie wniosło - w imieniu młodej matki, PTPA. Przyłączył się do niej także Rzecznik Praw Obywatelskich.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie