"Pójdę na wybory jako kandydat niezależny". Putin na dorocznej konferencji prasowej

Świat
"Pójdę na wybory jako kandydat niezależny". Putin na dorocznej konferencji prasowej
PAP/EPA/YURI KOCHETKOV

Prezydent Rosji Władimir Putin poinformował w czwartek podczas dorocznej konferencji prasowej w Moskwie, że w wyborach prezydenckich w marcu 2018 roku weźmie udział jako kandydat niezależny, ale liczy przy tym na poparcie partii politycznych i obywateli. Putin w trakcie konferencji odpowiada na pytania dziennikarzy rosyjskich i zagranicznych.

Putin poinformował także, że w przyszłym roku wydatki Rosji na obronność wyniosą 2,8 bln rubli, czyli równowartość ok. 46 mld dolarów.

 

Oświadczył również, że Rosja zapewni sobie bezpieczeństwo, bez angażowania się w wyścig zbrojeń i nie rujnując swego budżetu.

 

Jednym z zagadnień poruszanych na konferencji były relacje z USA.

 

Putin pytany o zarzuty pojawiające się w Stanach Zjednoczonych pod adresem prezydenta Trumpa w sprawie kontaktów między jego otoczeniem i przedstawicielami Rosji w czasie kampanii wyborczej, prezydent Rosji oświadczył, że chodzi o kwestie "wymyślone" przez oponentów Trumpa.

 

- Starają się oni podważyć legalność pracy prezydenta USA - dodał.

 

Prezydent Rosji zauważył, że ogólnoświatową praktyką są np. spotkania z ambasadorami innych państw i zadał pytanie, dlaczego kwestie te nabierają "charakteru szpiegomanii".

 

Zastrzegł, że nie do niego należy ocena działalności Trumpa jako prezydenta USA, ale uznał, że obiektywnie widoczne są "dość poważne osiągnięcia". Wskazał na zachowanie rynków, zauważając, iż inwestorzy ufają działaniom podejmowanym przez Trumpa.  

 

PAP

zdr/mta/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze