Morawiecki: wolne media są ogromną wartością. Chcemy, żeby było ich jak najwięcej

Polska

- Zdecydowanie jestem za tym, żeby była swoboda wyrażania swoich opinii, nawet jeżeli one są skrajnie stronnicze, przez media - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas czwartkowej konferencji prasowej w Brukseli. Premier, który przyjechał na szczyt UE, był pytany o karę nałożoną na TVN24 przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji za sposób relacjonowania wydarzeń w Sejmie w grudniu 2016 r.

- (KRRiT - red.) to instytucja konstytucyjna, nie podlega rządowi, ma autonomię wydawania tego typu uchwał - stwierdził Morawiecki.

 

I dodał, że "ta uchwała może być zaskarżona do sądu i wtedy dopiero odpowiednia decyzja będzie wydana".

 

- Ze swojej strony mogę powiedzieć, że wolne media są ogromną wartością i my oczywiście chcemy, żeby było jak najwięcej wolnych mediów - oświadczył premier. - Nawet jeżeli one są stronnicze albo bardzo stronnicze, to jak najbardziej jesteśmy za tym, żeby wolne media mogły dalej funkcjonować. Akurat w naszym kraju tych wolnych mediów jest tak wiele, że naprawdę nie mamy na co narzekać. Nie ma politycznej poprawności, która krępuje, jak w niektórych innych krajach - przekonywał.

 

Jak powiedział, "u nas jest bardzo wolny kraj i myślę, że ta sprawa zostanie bardzo szybko wyklarowana, w prawo czy w lewo".

 

"Wolne media powinny móc funkcjonować"

 

 - Ja zdecydowanie jestem za tym, żeby była swoboda wyrażania swoich opinii, nawet jeżeli one są skrajnie stronnicze, przez media - argumentował.

 

Na pytanie, czy kara KRRiT to nie jest zamach na media, szef polskiego rządu odpowiedział: - Na pewno nie jest to żaden zamach. Sądzę, że ta kwestia będzie miała jakąś kontynuację. Ukarane medium na pewno odwoła się do sądu i wszystko zostanie wyjaśnione jak w normalnym, demokratycznym państwie.

 

- Ze swojej strony mogę powiedzieć, że wolne media są ogromną wartością i my oczywiście chcemy, żeby było jak najwięcej wolnych mediów - skomentował premier. - Nawet jeżeli one są stronnicze albo bardzo stronnicze, to jak najbardziej jesteśmy za tym, żeby wolne media mogły dalej funkcjonować - przekonywał. 

  

polsatnews.pl

 

dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie