Tydzień w Sali Plenarnej, tydzień prac komisyjnych. Centrum Informacyjne Sejmu o organizacji pierwszego półrocza 2018 r.
W pierwszym półroczu 2018 r. zaplanowanych jest 11 posiedzeń Sejmu, a prace Izby będą odbywały się w systemie - tydzień obrad w Sali Plenarnej, tydzień prac komisyjnych i tydzień poświęcony na zaangażowanie posłów w regionie - poinformowało we wtorek Centrum Informacyjne Sejmu.
CIS podkreśliło, że aktywność Izby będzie wyraźnie większa niż w latach poprzednich, gdy prace w komisjach i w Sali Posiedzeń odbywały się przeważnie w ramach tego samego posiedzenia.
W ten sposób Centrum odniosło się do artykułu "Rzeczpospolitej" pt. "Kuchciński wrzuca na luz". Gazeta napisała, że obrady Sejmu zwoływane będą rzadko i oddzielnie od posiedzeń komisji. W nawiązaniu do publikacji CIS poinformował w komunikacie, że w pierwszym półroczu 2018 r. zaplanowanych jest 11 posiedzeń Sejmu, a prace Izby będą odbywały się w systemie - tydzień obrad w Sali Plenarnej, tydzień prac komisyjnych i tydzień poświęcony na zaangażowanie posłów w regionie.
CIS: zmiany w harmonogramie mają poprawić frekwencję
Centrum Informacyjne Sejmu podkreśliło, że posłowie będą pracować w Sali Posiedzeń przez 40 dni w pierwszym półroczu 2018 r. Natomiast w analogicznym okresie 2015 było to 41 dni, a w pierwszym półroczu 2014 r. - 43 dni.
"Do tego należy jednak doliczyć tygodnie pracy w komisjach sejmowych - dopiero wówczas liczba będzie w pełni oddawać planowaną aktywność Izby w 2018 r., wyraźnie większą niż w latach poprzednich, gdy prace w komisjach i w Sali Posiedzeń odbywały się przeważnie w ramach tego samego posiedzenia" - przekazało CIS.
Centrum Informacyjne Sejmu zwróciło też uwagę, że zaproponowane zmiany w harmonogramie prac Izby mają na celu m.in. poprawę frekwencji zarówno podczas posiedzeń komisji, jak i prac w Sali Posiedzeń.
PAP
Czytaj więcej