Tydzień w Sali Plenarnej, tydzień prac komisyjnych. Centrum Informacyjne Sejmu o organizacji pierwszego półrocza 2018 r.

Polska
Tydzień w Sali Plenarnej, tydzień prac komisyjnych. Centrum Informacyjne Sejmu o organizacji pierwszego półrocza 2018 r.
Polsat News

W pierwszym półroczu 2018 r. zaplanowanych jest 11 posiedzeń Sejmu, a prace Izby będą odbywały się w systemie - tydzień obrad w Sali Plenarnej, tydzień prac komisyjnych i tydzień poświęcony na zaangażowanie posłów w regionie - poinformowało we wtorek Centrum Informacyjne Sejmu.

CIS podkreśliło, że aktywność Izby będzie wyraźnie większa niż w latach poprzednich, gdy prace w komisjach i w Sali Posiedzeń odbywały się przeważnie w ramach tego samego posiedzenia.

 

W ten sposób Centrum odniosło się do artykułu "Rzeczpospolitej" pt. "Kuchciński wrzuca na luz". Gazeta napisała, że obrady Sejmu zwoływane będą rzadko i oddzielnie od posiedzeń komisji. W nawiązaniu do publikacji CIS poinformował w komunikacie, że w pierwszym półroczu 2018 r. zaplanowanych jest 11 posiedzeń Sejmu, a prace Izby będą odbywały się w systemie - tydzień obrad w Sali Plenarnej, tydzień prac komisyjnych i tydzień poświęcony na zaangażowanie posłów w regionie.

 

CIS: zmiany w harmonogramie mają poprawić frekwencję

 

Centrum Informacyjne Sejmu podkreśliło, że posłowie będą pracować w Sali Posiedzeń przez 40 dni w pierwszym półroczu 2018 r. Natomiast w analogicznym okresie 2015 było to 41 dni, a w pierwszym półroczu 2014 r. - 43 dni.

 

"Do tego należy jednak doliczyć tygodnie pracy w komisjach sejmowych - dopiero wówczas liczba będzie w pełni oddawać planowaną aktywność Izby w 2018 r., wyraźnie większą niż w latach poprzednich, gdy prace w komisjach i w Sali Posiedzeń odbywały się przeważnie w ramach tego samego posiedzenia" - przekazało CIS.

 

Centrum Informacyjne Sejmu zwróciło też uwagę, że zaproponowane zmiany w harmonogramie prac Izby mają na celu m.in. poprawę frekwencji zarówno podczas posiedzeń komisji, jak i prac w Sali Posiedzeń.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie