Mazurek: Możdżanowska i Gryglas w klubie PiS

Polska
Mazurek: Możdżanowska i Gryglas w klubie PiS
Polsat News

"Do klubu PiS dołączyła Andżelika Możdżanowska i Zbigniew Gryglas" - poinformowała we wtorek rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Gryglas w pierwszej połowie października odszedł z klubu Nowoczesnej. Możdżanowska w lipcu opuściła klub ludowców.

Poseł Zbigniew Gryglas w pierwszej połowie października odszedł z klubu Nowoczesnej. W listopadzie dołączył do partii wicepremiera Jarosława Gowina - Porozumienie.

 

 

W latach 2011-2015 Andżelika Możdżanowa była senatorem PSL. W 2015 r. była sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Do Sejmu obecnej kadencji weszła z listy PSL, w lipcu opuściła klub ludowców. Posłanka w październiku sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju oraz pełnomocnikiem rządu ds. małych i średnich przedsiębiorstw.

 

Była dziennikarka i nauczycielka

 

Możdżanowska przed rozpoczęciem działalności parlamentarnej pracowała jako dziennikarz, nauczyciel szkół ponadgimnazjalnych oraz wykładowca akademicki. Prowadziła Centrum Obsługi Biznesu, zajmując się m.in. doradztwem w zakresie pozyskiwania funduszy UE.

 

Możdżanowska ukończyła studia z zakresu zarządzania na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz ochrony środowiska na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Jest także absolwentką studiów doktoranckich na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz studiów podyplomowych w zakresie przygotowywania i zarządzania projektami finansowanymi ze środków Unii Europejskiej w Instytucie Biznesu w Kaliszu.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie