W nocy głosowanie nad wotum zaufania dla rządu. Terlecki: skład rządu poznamy w styczniu

Polska
W nocy głosowanie nad wotum zaufania dla rządu. Terlecki: skład rządu poznamy w styczniu
PAP/Bartłomiej Zborowski

- W styczniu poznamy skład rządu, który nowy premier Mateusz Morawiecki dobierze pod wykonywanie konkretnych zadań - zapowiedział w debacie nad expose premiera szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Dodał zarazem, że "w tym rządzie w roli wicepremiera pozostanie Beata Szydło, odpowiedzialna za politykę społeczną". Beata Szydło bowiem "sprawdziła się jako premier" - podkreślił wicemarszałek Sejmu.

- Rząd premiera Mateusza Morawieckiego nie tylko będzie rządem kontynuacji, ale gospodarczego przyspieszenia - podkreślił Terlecki.

 

- Mateusz Morawiecki obiecuje bezpieczeństwo rodzin i tańsze mieszkania, to już nie jest rząd Platformy Obywatelskiej i PSL, który mówił, że nic się nie da zrobić, uchylał się od odpowiedzialności i decyzji, za to pozwalał na okradanie polskiego państwa - zaznaczył polityk.

 

"Muszą pogodzić się z wyborem, który dokonali Polacy"

 

Nowy premier Mateusz Morawiecki, jak mówił, podejmie się też odparcia "ataków na Polskę ze strony niektórych polityków i instytucji UE". - Wbrew sprzedawczykom z Parlamentu Europejskiego jest to możliwe - przekonywał.

 

- Wbrew oszczerstwom wrogów Polski nasz kraj rozwija się i bogaci. Wbrew atakom politycznych lumpów Polska jest bezpieczna i bezpieczni są jej obywatele - mówił Terlecki.

 

- Wbrew kłamcom i donosicielom niechętni nam politycy w Europie muszą pogodzić się z wyborem, który dokonali Polacy - oświadczył szef klubu PiS.

 

- W połowie kadencji PiS mówi Polakom, nie zawiedliśmy i nie zawiedziemy - zapowiedział Terlecki.

 

polsatnews.pl

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie