Wybuch butli z gazem w domu jednorodzinnym. Jedna osoba ranna

Polska
Wybuch butli z gazem w domu jednorodzinnym. Jedna osoba ranna
Polsat news/Zdj. ilustracyjne

89-letnia kobieta została w poniedziałek poparzona w wyniku wybuchu butli z gazem w domu jednorodzinnym w miejscowości Wielowieś (Wielkopolskie). Według straży pożarnej, wybuch zniszczył ściany szczytowe budynku. O wybuchu poinformował komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej.

W czasie eksplozji pod opieką 89-letniej kobiety było dziecko w wieku szkolnym.

 

Lekarz Adam Stangret ze szpitala w Ostrowie Wlkp. powiedział, że kobieta ma poparzone twarz, szyję i obie ręce. - Ale jej stan oceniam jako dość dobry, zważywszy na taką siłę wybuchu - powiedział dr Stangret i dodał, że "cudem jest, że dziecko nie ma żadnych obrażeń".

 

Komendant powiatowy PSP w Ostrowie Wlkp. Jacek Wiśniewski poinformował, że rano w miejscowości Wielowieś doszło do wybuchu butli z gazem. Na miejsce przybyło osiem jednostek straży pożarnej, policja oraz zespół pogotowia ratunkowego.

 

- Nadal strażacy pracują na miejscu, bo trzeba zabezpieczyć teren przed osobami postronnymi i czekać na decyzję inspekcji budowlanej, co dalej z budynkiem, który nie nadaje się do zamieszkania - powiedział komendant Wiśniewski.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie