"Rz": bogatsi częściej sięgają po prasę

Polska
"Rz": bogatsi częściej sięgają po prasę
www.freestockphotos.biz/CC BY 2.0

Osoby, które zarabiają powyżej 5 tys. zł na rękę miesięcznie, nie tylko kupują więcej luksusowych marek, ale także częściej czytają prasę - informuje poniedziałkowa "Rzeczpospolita".

To, że osoby aspirujące, zamożne, bogate chętniej niż reszta społeczeństwa sięgają po droższe marki, uważane za luksusowe, jest dość oczywiste. Ciekawe jest jednak to, że jest też korelacja między zamożnością a częstotliwością czytania prasy. To dlatego, że bogaci są dziś inni niż jeszcze 20 lat temu - czytamy w artykule.

 

Bogactwo dzięki wykształceniu i kompetencjom

 

- To już nie jest prywaciarz czy badylarz, który szybko się dorobi dzięki sprytowi - komentuje w raporcie Polskich Badań Czytelnictwa prof. Dominika Maison z Uniwersytetu Warszawskiego. - Osoby bogate w Polsce stają się coraz bardziej elitą: to, jak pokazuje zrealizowane badanie, przedsiębiorcy lub osoby zajmujące wysokie stanowiska menedżerskie. To ludzie solidnie wykształceni, którzy często osiągnęli pozycję dzięki wiedzy i kompetencjom. Zdecydowanie częściej niż większość Polaków podróżują czy czytają prasę opiniotwórczą i kolorową - dodaje.

 

PAP, polsatnews.pl

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie