Prokuratura oskarża nastolatków za napaść na Polaków i gwałt w Rimini. Proces w marcu

Świat
Prokuratura oskarża nastolatków za napaść na Polaków i gwałt w Rimini. Proces w marcu
Polsat News

Osiem zarzutów jest w akcie oskarżenia wobec nieletnich sprawców sierpniowej napaści na dwoje Polaków i gwałtu na Polce w Rimini - podały w sobotę włoskie media. Dwaj bracia Marokańczycy w wieku 15 i 17 lat oraz 16-letni Nigeryjczyk staną przed trybunałem dla nieletnich w Bolonii 28 marca. Sąd dla nieletnich postanowił, że będą sądzeni w trybie natychmiastowym, przy drzwiach zamkniętych.

Cała trójka mieszka w rejonie miasta Pesaro (Włochy). Po aresztowaniu na początku września wszyscy zostali umieszczeni w zakładach karnych dla nieletnich w Rzymie, Turynie i Bolonii.

 

Ich adwokaci poinformowali, że wystąpią o osądzenie oskarżonych w trybie uproszczonym, przewidującym redukcję kary maksimum o jedną trzecią. Synom imigrantów z Maroka i Nigerii zarzuca się zbiorowy gwałt, napaść oraz spowodowanie ciężkich uszkodzeń ciała łącznie w czasie trzech napadów w sierpniu w Rimini.

 

Jedyny pełnoletni członek gangu, Kongijczyk Guerlin Butungu, którego również sądzono w trybie uproszczonym, został skazany w listopadzie przez sąd pierwszej instancji w Rimini na 16 lat więzienia.

 

PAP, polsatnews.pl

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie