Policjant po służbie próbował przerwać bójkę. Padły strzały

Polska

W piątek późnym wieczorem na warszawskiej Ochocie policjant po służbie próbował przerwać bójkę między grupą mężczyzn. Jak informuje policja, funkcjonariusz został wówczas zaatakowany i użył broni. Jeden z napastników został ranny. Trzy osoby trafiły do policyjnego aresztu.

Do zdarzenia doszło  w rejonie skrzyżowania ulicy Kopińskiej i Białobrzeskiej.

 

Policjant w czasie wolnym od służby, przejeżdżał w tym miejscu i zauważył grupę bijących się osób. Jak informuje stołeczna policja, funkcjonariusz postanowił interweniować, przedstawił się, jednak osoby te nadal zachowywały się agresywnie.

 

- Sytuacja potoczyła się bardzo dynamicznie. Napastnicy zaatakowali funkcjonariusza. Jeden z mężczyzn był z psem, którym zaczął szczuć policjanta - powiedział Polsat News kom. Sylwester Marczak z Komendy Stołecznej Policji.

 

Dodał, że funkcjonariusz użył najpierw siły fizycznej, następnie gazu. Ostatecznie, z uwagi na istniejące zagrożenie,  policjant użył broni.

 

Jeden z napastników został ranny w nogę i  trafił do szpitala. Policjanci zatrzymali także trzech mężczyzn, którzy uczestniczyli w tym zdarzeniu. Wszystkie te osoby były nietrzeźwe.

 

Zatrzymani byli wielokrotnie notowani, między innymi za kradzieże, przestępstwa narkotykowe i znieważenie policjanta.

 

O sprawie został powiadomiony prokurator oraz policjanci z Wydziału Kontroli KSP.  Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności  zdarzenia.

 

polsatnews.plkan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie