Pasażerowie zamiast towaru w skrzyni ładunkowej. Pojazd bez badań technicznych

Polska
Pasażerowie zamiast towaru w skrzyni ładunkowej. Pojazd bez badań technicznych
Główny Inspektorat Transportu Drogowego

Kujawsko-pomorscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zakończyli podróż czterech osób, które przebywały w przestrzeni ładunkowej ciężarówki. Okazało się również, że zatrzymany do kontroli pojazd nie miał ważnych badań technicznych.

W środę 6 grudnia inspektorzy drogowi z Bydgoszczy zatrzymali do kontroli drogowej samochód ciężarowy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, w którego kabinie podróżowały trzy osoby. Funkcjonariusze podejrzewali, że pojazd jest przeładowany.

 

Tragarze na pace z meblami

 

Podczas kontroli okazało się jednak, że w przestrzeni ładunkowej pojazdu, zamiast nadmiernej ilości towaru, znajduje się... czterech pasażerów.

 

Kierującym był pracownik firmy zajmującej obsługą przeprowadzek. Tłumaczył inspektorom, że przewożone w przestrzeni ładunkowej pojazdu dodatkowe osoby są tragarzami, dla których pracodawca nie zapewnił innego środka transportu.

 

Zatrzymali kierowcy prawo jazdy

 

W trakcie sprawdzania dokumentów wyszło na jaw, że od miesiąca pojazd nie posiada ważnego badania technicznego.

 

Przewożenie samochodem ciężarowym dodatkowych czterech osób, ponad liczbę miejsc określoną w jego dowodzie rejestracyjnym spowodowało, że inspektorzy zatrzymali prawo jazdy kierującemu.

 

Inspektorzy wezwali na miejsce kontroli patrol policji, który przeprowadził dalsze czynności.

 

polsatnews.pl

dk/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie