Wspólny start Zjednoczonej Prawicy w wyborach do Parlamentu Europejskiego. "Podpisaliśmy porozumienie"

Polska
Wspólny start Zjednoczonej Prawicy w wyborach do Parlamentu Europejskiego. "Podpisaliśmy porozumienie"
PAP/Marcin Obara

Podpisaliśmy w piątek z Jarosławem Kaczyńskim i Zbigniewem Ziobro porozumienie o wspólnym starcie w wyborach do Parlamentu Europejskiego - poinformował w piątek w Kielcach lider Porozumienia Jarosław Gowin, podczas konwencji regionalnej ugrupowania Porozumienie.

Podczas kieleckiego spotkania Gowin powiedział, że Porozumienie, Prawo i Sprawiedliwość oraz Solidarna Polska podjęły decyzję o wspólnym starcie w wyborach do Parlamentu Europejskiego. - Podpisaliśmy dzisiaj z Jarosławem Kaczyńskim i Zbigniewem Ziobro porozumienie w tej sprawie - dodał.

 

Podkreślił, że wierzy, iż "obóz Zjednoczonej Prawicy - zjednoczony i poszerzony o nowe środowiska, pójdzie razem także w wyborach parlamentarnych". - Po to, aby poprosić naród o odnowienie mandatu zaufania, mandatu do ponownego rządzenia. Chcemy być do 2019 roku solidarnym partnerem dla innych ugrupowań Zjednoczonej Prawicy. Wierzymy, że możemy wspólnie te wybory wygrać - mówił Gowin.

 

Gowin podkreślił też, że "jest przekonany, iż w 2020 roku w wyborach prezydenckich, podobnie jak w 2015, obóz Zjednoczonej Prawicy jednoznacznie poprze prezydenta Andrzeja Dudę". - Chcę jasno zadeklarować, że Porozumienie - w osobie Andrzeja Dudy upatruje przyszłego kandydata na prezydenta Polski dla całego obozu Zjednoczonej Prawicy - zaznaczył.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie