Premier w Sejmie: pozostanę w rządzie, by razem z PiS budować dobrą zmianę

Polska

- Świadoma odpowiedzialności za moment historyczny, w którym znalazła się w tej chwili Polska, pozostanę w rządzie, by razem z PiS budować dobrą zmianę - oświadczyła w piątek premier Beata Szydło. Podziękowała swojemu klubowi, a także posłom pozostałych klubów, za dwa lata wspólnej pracy

- To był dla mnie zaszczyt w ciągu tych dwóch lat pełnić funkcję premiera rządu Rzeczypospolitej Polskiej - oświadczyła Beata Szydło, która zabrała głos tuż po rozpoczęciu piątkowych obrad Sejmu.

 

"Dziękuję za dwa lata wspólnej pracy"

 

- Chciałam państwu przede wszystkim bardzo serdecznie podziękować, całej Izbie, dziękuje klubowi parlamentarnemu PiS za dwa lata wspólnej naszej pracy, ale również chcę podziękować wszystkim państwu posłom z pozostałych klubów - powiedziała premier.

 

- To, co robiliśmy przez te dwa lata, jest bardzo ważne dla Polski i dla Polaków, w ciągu tych dwóch lat udało się zrobić bardzo wiele dobrego, jestem dumna z tego, że rząd PiS w tym czasie przywrócił wiarę Polaków w polskie państwo, przywrócił godność polskim rodzinom, a przede wszystkim, że Polska tak wspaniale się rozwija - zaznaczyła Beata Szydło.

 

"Rozwój jest kluczem"

 

- Filarami naszego rządu są rodzina, bezpieczeństwo i rozwój, właśnie rozwój jest tym kluczem, który może dać nam w przyszłości dobre szanse na to, by Polska stała się nie tylko bezpiecznym państwem, nie tylko państwem, w którym chcą mieszkać polskie rodziny (...), ale byśmy byli konkurującymi gospodarką z najlepszymi, to jest to najważniejsze wyzwanie, które stoi w tej chwili przed nami wszystkim - oświadczyła Szydło.

 

- Chcę podziękować moim rodakom za to, że państwo wspieraliście nasz rząd, za wasze głosy w kampanii wyborczej - powiedziała premier.

 

W czwartek Komitet Polityczny PiS przyjął rezygnację Beaty Szydło z funkcji premiera. Komitet Polityczny PiS wysunął na stanowisko premiera kandydaturę obecnego wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

 

"Odejść z taką klasą w szczycie popularności i wspaniałych osiągnięć to niespotykane w polityce zjawisko. Pani premier, to był zaszczyt być z panią w jednej drużynie" - podkreśliła w piątek szefowa gabinetu premier Beaty Szydło, Elżbieta Witek.

 

Sellin: Sellin: sądzę, że Beata Szydło będzie odpowiadać w rządzie za sprawy społeczne

 

- Kierownictwo mojego środowiska politycznego doszło do przekonania, że na kolejne dwa lata zadania, które trzeba będzie wykonać, lepiej wykona nowy premier - premier Mateusz Morawiecki - wyjaśnił Sellin, pytany w Polsat News o powód dymisji premier Beaty Szydło.

 

- Pani premier Beata Szydło będzie w absolutnym kierownictwie i partii politycznej i rządu, będzie wicepremierem, będzie - jak sądzę - odpowiedzialna za sprawy społeczne, bo w tych sprawach ma największe osiągnięcia - dodał.

 

Polsat News, PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie