Ponad 6 mln widzów obejrzało 14. Mikołajkowy Blok Reklamowy

Polska

Dzięki telewidzom udało się zebrać dla podopiecznych Fundacji Polsat podczas tegorocznej edycji Mikołajkowego Blok Reklamowego 1.255.650,64 zł. Cała ta kwota trafi do chorych dzieci. Doskonała oglądalność znalazła swoje odzwierciedlenie w wysokich udziałach stacji w obu grupach audytoryjnych. W grupie 4+ było to 34,5 proc., a w grupie 16-49 aż 41,4 proc.

- To wzruszające i wspaniałe móc widzieć tak ogromne zaangażowanie naszych widzów i pomoc, którą niosą ludzie dobrej woli tym najbardziej potrzebującym i bezbronnym czyli chorym dzieciom, którym Fundacja Polsat niesie pomoc. Dziękujemy za ten dar wielu ser - powiedziała Krystyna Aldridge-Holc, prezes Fundacji Polsat.

 

Zebrano już ponad 17,5 mln zł

 

W ciągu dotychczasowych czternastu edycji Mikołajkowego Bloku Reklamowego udało się zebrać ponad 17,5 mln zł. Kwota ta w całości została przekazana na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji.

 

Po raz kolejny Świętego Mikołaja, w którego wcielił się aktor Krzysztof Kowalewski, wspomogli dziennikarze redakcji Wydarzeń, Polsat News i Polsat Sport. W tym roku byli to: Dorota Gawryluk, Magdalena Hykawy, Karolina Szostak, Jarosław Gugała, Bartosz Kwiatek i Andrzej Wyrwiński.

 

Fundacja Polsat podziękowała firmom, które wsparły jej coroczną akcję. Są wśród nich m.in.: Coca Cola Services Sp. z o.o., Colian Sp. z o.o., Cyfrowy Polsat S.A., Getback S. A., Grupa Allegro Sp. z o.o., Grupa Maspex Wadowice, Jeronimo Martins Dystrybucja, McDonalds Polska Sp. z o.o., Nestle Polska S.A., NIVEA Polska Sp. z o.o., Orange Polska S.A., Pepsi-Cola Bottlers Poland Sp. z o.o., Philips Polska Sp z o.o., Plus Bank S.A., Polkomtel Sp. z o.o., Procter & Gamble DS Polska Sp. z o.o., Tesco Polska Sp. z o.o., T-Mobile Polska S.A., VISA Europe Management Services Limited Sp. z o.o.

 

Fundacja przekazała dotąd ponad 223,7 mln zł

 

Fundacja Polsat to jedna z największych organizacji pozarządowych działających w Polsce, od 21 lat kieruje swoją pomoc do chorych dzieci i ich rodziców.

 

Do dziś fundacja objęła swoją pomocą 31 332 małych pacjentów i wsparła finansowo 1204 szpitali i ośrodków medycznych w całym kraju, które zostały wyremontowane lub wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny.

 

W sumie na cele statutowe fundacja przekazała dotąd ponad 223,65 mln zł.

 

"Wystarczy chcieć"

 

Więcej informacji o działaniach Fundacji Polsat i o tym, jak uzyskać jej wsparcie można przeczytać tutaj.

 

Co tydzień w niedzielę o godz. 13:30 w Polsat News emitowany jest program fundacji "Wystarczy chcieć", przedstawiający historie rodziców chorych i niepełnosprawnych dzieci oraz problemy, z którymi borykają się dzieci zdrowe. Eksperci wyjaśniają istotę prezentowanych przypadków, omawiają możliwości leczenia, lub - w sytuacji chorób nieuleczalnych - podpowiadają, jak powinna przebiegać opieka.

 

Odcinki programu dostępne są m.in. w polsatnews.pl.

 

Telewizja Polsat

 

Autor zdjęcia: Telewizja Polsat

Polsat/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie