"Kocioł policyjny kilkaset osób w środku". Policja zatrzymała protest Obywateli RP i Strajku Kobiet

Polska
"Kocioł policyjny kilkaset osób w środku". Policja zatrzymała protest Obywateli RP i Strajku Kobiet
Obywatele RP

Obywatele RP oraz Strajk Kobiet zebrali się dziś przed Sejmem protestując przeciw - jak poinformowali - "rządowi PiS". Wieczorem zdecydowali się przenieść na Nowogrodzką przed siedzibę PiS. Nie doszli. Na rogu ulicy Wilczej i Poznańskiej zatrzymała ich policja i zaczęła legitymować.

"Idziemy po prawo i sprawiedliwość – z takim hasłem kroczył spontaniczny przemarsz Obywateli RP, Strajku Kobiet i osób pragnących wyrazić sprzeciw dla rządu PiS. Szli spod Sejmu na Nowogrodzką. Na rogu Wilczej i Poznańskiej zostali zatrzymani w policyjnym kotle" - poinformowali Obywatele RP.

 

W sieci pojawiły się zdjęcia i filmy z protestu.

 

 

 

 

Jeden z Obywateli RP zamieścił film, na którym widać jak 5 policjantów legitymuje dwie osoby. - Będzie to pewnie jeszcze trwać z godzinę. Jakaś pewnie część z nas będzie wyciągana stąd, bo po prostu nie damy się wylegitymować, nie ma podstaw - powiedział.

 

Dodał, że ma nagranie, na którym widać, jak policja odmawia mu przejścia przez policyjny szpaler, choć wcześniej nawoływała do rozejścia się.

 

 

Wśród protestujących znaleźli się politycy.

 

 

W siedzibie PiS obradował Komitet Polityczny partii nad rekonstrukcją rządu. Później zebrał się klub parlamentarnym, a następnie ogłoszono rezygnację premier Beaty Szydło.

 

polsatnews.pl

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie