CBA zatrzymało na gorącym uczynku biznesmena i radnego powiatowego z Dolnego Śląska. Łapówka wyniosła 20 tys. zł

Polska
CBA zatrzymało na gorącym uczynku biznesmena i radnego powiatowego z Dolnego Śląska. Łapówka wyniosła 20 tys. zł
CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w akcji specjalnej na gorącym uczynku biznesmena i radnego powiatowego Milicza na Dolnym Śląsku. Łapówka wyniosła 20 tys. zł i miała być pierwszą ratą ze 185 tys. zł, za doprowadzenie do sprzedaży po zaniżonej cenie należącej do powiatu zabudowanej nieruchomości.

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Biura potwierdził, ze zatrzymani zostali na gorącym uczynku przez funkcjonariuszy CBA. - Zatrzymaliśmy radnego powiatu milickiego i byłego dolnośląskiego samorządowca, obecnie biznesmena zajmującego się doradztwem i konsultingiem - powiedział Kaczorek.

 

Po zatrzymaniach agenci CBA przeszukali mieszkania radnego i biznesmena, zabezpieczyli też dokumentację dotycząca przetargów w milickim starostwie - dodał.

 

Do akcji specjalnej i zatrzymania doszło w jednym z najlepszych wrocławskich hoteli. Łapówka wyniosła 20 tys. zł i miała być pierwszą ratą ze 185 tys. zł, za doprowadzenie do sprzedaży po zaniżonej cenie należącej do powiatu zabudowanej nieruchomości. Mieli też uniemożliwić innym zainteresowanym jej nabycie.

 

Czynności z zatrzymanymi trwają we wrocławskiej prokuraturze okręgowej, gdzie trafili zatrzymani i usłyszeli zarzuty korupcyjne.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie