Szydło: nieważne, kto rządzi, ważne, aby realizował dobrą zmianę

Polska
Szydło: nieważne, kto rządzi, ważne, aby realizował dobrą zmianę
PAP/Radek Pietruszka

- Wielokrotnie zwracałam uwagę, żebyśmy temat rekonstrukcji rządu już zamknęli, bo to szkodzi po prostu Polsce, jeśli decyzje nie są podejmowane tak długo - mówiła w środę premier Beata Szydło.

Premier podkreśliła w TV Trwam, że PiS musi tak "zbudować zespół", żeby był w stanie wygrać następne wybory. Jak zaznaczyła nie liczą się tutaj indywidualne kariery i ambicje, lecz zespół. - Zawsze pracowałam w zespole i z ludźmi, którzy chcieli być w tym zespole - mówiła szefowa rządu.

 

Jak podkreśliła w tej chwili wszystko musi odbyć się zgodnie ze statutem PiS, zgodnie z którym decyzje, w tym personalne podejmuje Komitet Polityczny.

 

Premier zaznaczyła, że dyskusja na temat rekonstrukcji będzie prowadzona na czwartkowym posiedzeniu Komitetu Politycznego PiS.

 

- Mam takie poczucie, wrażenie, że wszyscy chcieliby, żeby już tę kwestię zakończyć, bo faktycznie kolejne tygodnie uciekają. Ja sama wielokrotnie zwracałam uwagę, żebyśmy ten temat już zamknęli, bo to szkodzi po prostu Polsce, państwu, jak tak długo nie są podejmowane decyzje, ale myślę, że to już lada chwila - powiedziała Szydło.

 

"Wierzę w mądrość pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego"

 

- Połowa kadencji to jest dobry okres do podsumowania, do spojrzenia na to, co się udało, co jest jeszcze do zrobienia, czy w związku z tym trzeba coś przemodelować - powiedziała premier.

 

- Zgadzam się z tym, że za długo o tym dyskutujemy - dodała. - Ja sama powiedziałam, że rekonstrukcję się robi, a nie o niej opowiada. Też sama zapowiedziałam te zmiany i takie propozycje nie tylko przygotowałam, ale też je przedstawiłam. Myślę, że ten okres był zbyt długi i chciałabym, żeby się zakończył - mówiła Szydło.

 

- Wierzę w mądrość pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego, wierzę w jego doświadczenie polityczne - podkreśliła.

 

"Żałosny wniosek o wotum nieufności"

 

- Stek bzdur i kłamstw, pomówień. To jest wniosek żałosny, o tym jutro będę mówić w Sejmie - powiedziała Szydło w środę TV Trwam.

 

Odnosząc się do zarzutu PO o braku reakcji na ksenofobiczne i rasistowskie hasła w czasie Marszu Niepodległości 11 listopada premier zapewniła, że polski rząd potępił i potępia wszelkie przejawy antysemityzmu i faszyzmu. - Wszystko to, co godzi w normalne funkcjonowanie państwa, jest przez nas odrzucane - podkreśliła szefowa rządu.

 

Oceniła, że zarzut PO jest kłamstwem i manipulacją, która ma uderzyć w rząd. Jej zdaniem we wniosku PO nie ma żadnych konstruktywnych propozycji dla Polski.

 

- Straszenie dzisiaj Polaków, że ktoś chce wyprowadzić Polaków i Polskę z Unii, jest kłamstwem - dodała. Mówiła, że nie było to nigdy intencją rządu PiS i będzie on bronić przed każdym, kto chciałby taką rzecz uczynić.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie