Podawał leki nasenne i gwałcił pacjentki. Wyrok za skrzywdzenie 23 kobiet

Świat
Podawał leki nasenne i gwałcił pacjentki. Wyrok za skrzywdzenie 23 kobiet
Pixabay/public domain

Sanitariusz Sven E. mówił swoim ofiarom, że jest naukowcem i w ramach uniwersyteckich badań pracuje nad nowym lekiem. Zapraszał kobiety do swojego mieszkania, podawał im leki nasenne, a następnie gwałcił. Jedna z jego ofiar miała zaledwie 14 lat. Mężczyzna tłumaczył, że gwałty dawały mu poczucie seksualnego spełnienia. Sąd w Norymberdze skazał go na 10 lat więzienia.

Do przestępstw dochodziło w latach 2009 - 2016. Sanitariusz skrzywdził w sumie 23 kobiety. Część z nich poznał podczas odbywania stażów w różnych szpitalach. 

 

Mężczyzna namawiał swoje pacjentki na prywatne "badania", podczas których podawał im dożylnie midazolam, a następnie gwałcił. Po przebudzeniu kobiety nie były świadome tego, że zostały wykorzystane. Niektóre umawiały się nawet na kolejne badania.

 

Nie znalazły informacji w internecie 

 

Prawda wyszła na jaw, gdy 41-latek zaoferował swoje usługi dwóm nowo poznanym kobietom. Im także powiedział, że jest pracownikiem uczelni Friedrich-Alexander, pracującym nad stworzeniem leku.

 

Kobiety miały jednak wątpliwości co do badań 41-latka. W internecie nie znalazły żadnych informacji na jego temat. Brakowało również doniesień o leku, nad którego stworzeniem pracował. Kobiety postanowiły poinformować policję, a ta zatrzymała mężczyzny. 

 

W sądzie okręgowym w Norymberdze-Fürth Sven E. został skazany na 10 lat więzienia za siedem gwałtów i dziesięć przypadków poważnego wykorzystywania seksualnego osób ubezwłasnowolnionych.

 

bild.de

zdr/ml/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze