Posiedzenie klubu PiS w czwartek po spotkaniu Komitetu Politycznego. Ma dotyczyć rekonstrukcji rządu

Polska
Posiedzenie klubu PiS w czwartek po spotkaniu Komitetu Politycznego. Ma dotyczyć rekonstrukcji rządu
Polsat News

W czwartek, po spotkaniu Komitetu Politycznego PiS odbędzie się wyjazdowe posiedzenie klubu Prawa i Sprawiedliwości - poinformowała PAP rzeczniczka partii Beata Mazurek. Jak dowiedziała się PAP nieoficjalnie posiedzenie klubu zaplanowano na godz. 21 i będzie dotyczyć m.in. rekonstrukcji rządu.

Mazurek wcześniej w środę poinformowała, że Komitet Polityczny PiS zbierze się w czwartek po południu, a rozmowy będą dotyczył m.in. rekonstrukcji rządu. Wcześniej mówiła, że nie jest tajemnicą, iż pojawiła się propozycja kandydatury na premiera Mateusz Morawieckiego, choć - jak dodała - decyzji jeszcze nie ma. W poniedziałek lider PiS Jarosław Kaczyński spotkał się m.in z szefami okręgów partii i szefami wojewódzkich zespołów samorządowych. Według informacji PAP rozmawiano m.in. o "spodziewanej w grudniu" rekonstrukcji rządu.

 

W wywiadzie dla TV Trwam w środę premier Beata Szydło oceniła, że rozmowy o rekonstrukcji rządu toczą się zbyt długo. Jak mówiła, sama zapowiedziała zmiany, przygotowała propozycje i je przedstawiła. "Ten okres był zbyt długi i chciałabym, żeby się zakończył" - dodała. Wyraziła przekonanie, że przedłużanie tematu rekonstrukcji "szkodzi Polsce".

 

Czwartkowego posiedzenie klubu PiS - według nieoficjalnych informacji PAP - ma odbyć się o godz. 21. "Głównym tematem spotkania ma być rekonstrukcja rządu" - powiedział jeden z polityków z kierownictwa partii.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie