Mazurek: w czwartek Komitet Polityczny PiS będzie rozmawiać m.in. o rekonstrukcji rządu

Polska

- Komitet Polityczny PiS zbierze się w czwartek po południu; będziemy rozmawiać na temat bieżącej polityki, m.in. o rekonstrukcji rządu - poinformowała w środę w Sejmie rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Podkreśliła, że jeśli zapadną decyzje, co do terminów oraz konkretnych zmian w rządzie i będzie "taka wola", to opinia publiczna zostanie o tym poinformowana.

Rzeczniczka PiS pytana przez dziennikarzy, jakie scenariusze zmian w rządzie są przewidywane, odparła: "W Komitecie jest ponad 30 osób, każdy będzie miał prawo wypowiadać się. Trudno dzisiaj przewidzieć, jakie będą scenariusze i jakie będą decyzje".

 

Mazurek pytana, czy prezes PiS Jarosław Kaczyński jest najlepszym kandydatem na premiera, powiedziała: "Zapewne dla wielu z nas tak". Podkreśliła również, że "trudno jej powiedzieć, czy poza Jarosławem Kaczyńskim, Mateuszem Morawieckim i Beatą Szydło, będą rozpatrywane jeszcze inne kandydatury". - To jest takie wróżenie z fusów i niemówienie o konkretach - oceniła rzeczniczka PiS.

 

We wtorek Mazurek powiedziała, że nie jest tajemnicą, iż pojawiła się propozycja kandydatury Mateusza Morawieckiego na premiera, ale decyzji jeszcze nie ma. W poniedziałek lider PiS Jarosław Kaczyński spotkał się m.in z szefami okręgów partii i szefami wojewódzkich zespołów samorządowych. Według informacji PAP rozmawiano m.in. o "spodziewanej w grudniu" rekonstrukcji rządu. Według doniesień medialnych, Beatę Szydło na stanowisku premiera ma zastąpić Morawiecki.

 

Rekonstrukcja miała mieć charakter strukturalny 

 

Dokonanie zmian w rządzie premier Beata Szydło zapowiedziała pod koniec października; nie podała, kto ma z niego odejść, ani kim będą nowi ministrowie. Jak wówczas mówiła, decyzje w tej sprawie omawia z prezesem PiS. Rzecznik rządu Rafał Bochenek zapowiedział później, że rekonstrukcja Rady Ministrów będzie miała charakter strukturalny.

 

Kaczyński mówił w połowie listopada, że rekonstrukcja rządu pewnie będzie troszkę odłożona w czasie, bo premier zaproponowała interesujące zmiany strukturalne. Według Kaczyńskiego, "ostateczne decyzje, co do personaliów" będą "podjęte w ciągu stosunkowo niedługiego czasu, ale pewnie dowiemy się o nich w grudniu".

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie