"Wybory na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast będą wyborami bezpośrednimi" - rzeczniczka PiS

Polska
"Wybory na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast będą wyborami bezpośrednimi" - rzeczniczka PiS
Polsat News

- Wybory na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, będą wyborami bezpośrednimi, dementuję informacje, byśmy chcieli z nich rezygnować - powiedziała we wtorek rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Mazurek była pytana we wtorek przez dziennikarzy w Sejmie o to, czy PiS chce zrezygnować z bezpośrednich wyborów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

 

RMF FM podało w poniedziałek, że najważniejsi politycy PiS rozważają możliwość odejścia od bezpośrednich wyborów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

 

- Nie, to absolutnie nie jest prawda. Ja to dementuję. Wybory na wójtów, burmistrzów i prezydentów (miast) będą wyborami bezpośrednimi - zapewniła rzeczniczka PiS.

 

Ustawy o KRS i SN przegłosowane w tym tygodniu

 

Mazurek pytano też o prace nad projektami ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym; dziennikarze chcieli wiedzieć, czy ustawy te będą przegłosowane w tym tygodniu.

 

- Są w planie, więc sądzę, że tak - odpowiedziała Mazurek. Według wstępnego harmonogramu posiedzenia Sejmu, drugie czytanie prezydenckiego projektu ustawy o SN zaplanowano na środę, 6 grudnia na godz. 15.; projektem nowelizacji ustawy o KRS posłowie zajmą się tego samego dnia od godz. 18

 

Prace nad ordynacją samorządową "nie zostaną dziś zakończone"

 

Pytana, czy Sejm "zdąży w tym tygodniu z ordynacją samorządową", Mazurek odpowiedziała, że nie. - Tu trwają prace, one z pewnością nie zostaną dziś zakończone - powiedziała rzecznik PiS.

 

Komisja nadzwyczajna, która pracuje nad projektem PiS, zmian w Kodeksie wyborczym, opowiedziała się we wtorek za zmianą sposobu wyboru PKW oraz za wygaszeniem kadencji obecnej PKW po wyborach parlamentarnych 2019 r. Na następne posiedzenie w czwartek, przełożono sprawę dwukadencyjności wójtów.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie