Pies wywęszył narkotyki. Zabezpieczono aż 3 kg amfetaminy i znaczną ilość marihuany

Polska
Pies wywęszył narkotyki. Zabezpieczono aż 3 kg amfetaminy i znaczną ilość marihuany
policja w Będzinie

Ponad 3 kilogramy amfetaminy i prawie 200 działek marihuany przejęli policjanci w jednym z domów jednorodzinnych w powiecie będzińskim (Śląskie), zatrzymując 31-letniego dilera. Narkotyki wywęszył pies szkolony w poszukiwaniu zakazanych substancji.

"Śledczy zdobyli informację o mieszkańcu jednej z miejscowości w powiecie będzińskim, mogącym posiadać znaczną ilości narkotyków, które udziela innym osobom. Mężczyzna został zatrzymany na ulicy w pobliżu swojego domu w momencie, gdy sprzedawał marihuanę 35-letniemu odbiorcy - poinformował podkom. Paweł Łotocki z będzińskiej policji.

 

 

Niedługo później potwierdziło się, że zatrzymany diler handluje narkotykami - i nie tylko marihuaną - na sporą skalę. W jego domu mundurowi znaleźli łącznie ponad 3 kilogramy amfetaminy oraz marihuanę, z której można przygotować prawie 200 porcji.

 

Sukces "Bony" ze straży granicznej

 

Policjanci przyznają, że swój sukces zawdzięczają w dużej mierze psu szkolonemu do poszukiwania zakazanych substancji. To "Bona", która na co dzień służy w Straży Granicznej; narkotyki znalazła pod łóżkiem i za kuchenką - podał Łotocki.

 

Zatrzymany 31-latek usłyszał już zarzuty, za które grozi mu kara nawet 10 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje prokuratura i sąd.

 

PAP

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie