Papież wzywa do modlitwy, w tle seniorzy grają jazz. "Naród, który nie dba o dziadków, nie ma przyszłości"

Świat
Papież wzywa do modlitwy, w tle seniorzy grają jazz. "Naród, który nie dba o dziadków, nie ma przyszłości"
PAP/EPA/VINCENZO PINTO / POOL

Na tle muzyki jazzowej papież Franciszek zachęca do modlitwy w grudniu za ludzi starszych. Taką nietypową oprawę ma kolejne przesłanie wideo, w którym papież przedstawia intencje modlitewne na każdy miesiąc.

- Naród, który nie dba o dziadków i nie traktuje ich dobrze, nie ma przyszłości - mówi papież po hiszpańsku w prawie 1,5-minutowym nagraniu.

  

Słowom Franciszka towarzyszy muzyka wyjątkowa, jak na papieskie przesłanie: jazz. Gra ją na filmie trio starszych ludzi, a słyszy ich na ulicy młody saksofonista, który do nich dołącza.

 

Na tle melodii papież podkreśla: "Ludzie starsi mają mądrość. To im powierzono zadanie przekazywania doświadczenia życiowego, historii rodziny, wspólnoty, narodu".

 

 

- Nie zapominajmy o naszych seniorach, aby wspierani przez swe rodziny i instytucje współpracowali z mądrością i doświadczeniem w dziele wychowania nowego pokolenia - wezwał Franciszek.

 

W nagrywanych co miesiąc przesłaniach, które są rozpowszechniane na świecie, papież wskazuje kolejne intencje modlitewne. W listopadzie wezwał do modlitwy za chrześcijan w Azji, którą niedawno odwiedził oraz za dialog między religiami i kulturami.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie