Białe róże i okrzyki "konstytucja, konstytucja". Symboliczny protest opozycji w czasie orędzia prezydenta

Polska

Gdy prezydent Andrzej Duda kończył orędzie przed Zgromadzeniem Narodowym posłowie opozycji zaczęli skandować: "konstytucja, konstytucja". Przed nimi na ławach, w których siedzieli, leżały książeczki z konstytucją i białe róże symbolizujące walkę o Sąd Najwyższy i KRS. Parlamentarzyści PiS wystąpienie prezydenta nagrodzili gromkimi oklaskami. A przed Sejmem trwał protest przeciwników polityki PiS.

Prezydent przemawiał we wtorek przed połączonymi izbami parlamentu, które zebrały się z okazji 150. rocznicy urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego.

 

Posłowie PO i Nowoczesnej wykorzystali wystąpienie Andrzeja Dudy, by pokazać swój sprzeciw wobec polityki PiS i prezydenta, któremu zarzucają m.in. łamanie konstytucji.

 

Chodzi m.in. o prezydenckie projekty ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i SN. W ubiegłym tygodniu sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka skończyła prace nad obu projektami i przyjęła wszystkie poprawki PiS. W środę w Sejmie odbędzie się drugie czytanie projektów.

 

 

"Nie zapomnieliśmy o białych różach, które dziś symbolizują walkę Obywateli o wolność, o demokrację, o państwo prawa" - napisała na Twitterze posłanka PO  Monika Wielichowska.

 

 

Podczas orędzia prezydenta przed Sejmem odbywał się także protest Komitetu Obrony Demokracji.

 

Więcej na temat wystąpienia prezydenta przed Zgromadzeniem Narodowym w poniższym materiale Wydarzeń.

 

 

polsatnews.pl

paw/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie